S. Główna 6-latki w szkole MEN KO RCRE G. Świerczów SPK kino Helios MKiDN Teatr Lalki Edukacja Listopad 28 2015 14:02:06
.
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 111
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Nasze obserwacje
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Bierzemy udział

Zdobywca nagrody specjalnej Kamil Fila. "Praca Kamila wyróżniała się bardzo ciekawą formą plastyczną; mieszanie technik, wypukłe elementy 3D, starannym wykonaniem, a także poprawnością merytoryczną zamieszczonych informacji." red. NG Odkrywca.
Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DĄBROWIE

    Wszyscy dziś żyjemy w niepodległej Polsce. Jest to tak oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy.

Jednak nie zawsze tak było. Nasz kraj na przestrzeni lat przechodził różne wydarzenia – i radosne i bolesne. Był taki czas, kiedy utracił swoją niepodległość i przestał istnieć. Przez 123 lata zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

  Dzień 11 listopada 1918 roku położył kres wieloletniej niewoli. Nastała wolna Polska, z trudem wywalczona krwią kilku pokoleń.

Dzień Postaci z Bajek

„Czy to bajka, czy nie bajka

myślcie sobie, jak tam chcecie

krasnoludki są na świecie."

 

 

Fascynujący Świat Nauki i Technologii

10 XI br Uczniowie klasy III i IV SP w Dąbrowie wybrali się do Opola na zajęcia z projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Na miejscu w Sali wypełnionej po brzegi  spotkaliśmy kolegów z innych szkół. Razem z nimi, podzieleni na grupy wyruszyliśmy  „drogą” siedmiu nowoczesnych pracowni eksperymentalnych.

Zamiast na lekcje … wycieczka do Opola.

Dnia 27 października 2015 r. uczniowie klas I – III SP w Dąbrowie wraz z opiekunami wybrali się do teatru im. Jana Kochanowskiego na spektakl „Opowieści z Narnii : Lew, Czarownica i stara szafa”. Plan wycieczki przewidywał również drugie śniadanie w Mc Donalds oraz zwiedzanie teatru po obejrzeniu sztuki teatralnej.

DEN i Dzień Samorządności

15 października to był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej, ponieważ tego dnia zorganizowano Dzień Samorządności. Rozpoczął się uroczystym apelem, na którym pani Dyrektor przekazała klucz władzy na ręce przewodniczącego szkoły Kacpra Urygi, który pełnił w tym dniu funkcję dyrektora szkoły. Nasi nowi nauczyciele i pracownicy szkoły, solidnie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków.

WIZYTA PIERWSZAKÓW W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

Dnia  9 października klasa pierwsza   Szkoły Podstawowej w Dąbrowie była z wizytą  w gabinecie stomatologicznym w Świerczowie, gdzie spotkały się z Panią stomatolog, Elżbietą Długokęcką. Podczas wizyty dzieci  obejrzały   pomieszczenie oraz poznały nazwy  i działanie niektórych urządzeń potrzebnych do pracy stomatologa.

Święto Pierwszaków z Dąbrowy

Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na  pełnoprawnego ucznia. Tą uroczystą chwilę poprzedzają liczne przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa i obowiązki. Uczą się  przepisów ruchu drogowego, rozmawiają o  przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej. Wspólnie z wychowawcą przygotowują również całą uroczystość. Podczas prób wytrwale ćwiczą  teksty, wiersze, piosenki. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.

Lekcja przyrody na żywo

Dnia  13.X.2015 w naszej szkole zawitali niecodzienni goście bowiem, uczniowie mieli możliwość spotkania z osobą hodującą owady. Kolekcja była pokaźna, od tych niewielkich, po całkiem duże okazy.

Dzień Chłopaka

        Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął się do pracy i już 30 września zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, w której licznie uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Podczas zabawy chłopcy mieli możliwość wykazania się w różnych konkursach. Jednym z nich były wybory „Mistera Szkoły” i tytuł ten otrzymali ex aequo Miłosz Pluta i Igor Ilnicki po wykazaniu się wieloma zdolnościami w różnych dziedzinach.

Sprzątanie Świata w Dąbrowie

Sprzątanie Świata to kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym przedsięwzięciu  mając na uwadze dobro i piękno najbliższej okolicy.  Podzieleni na grupy terenowe, zaopatrzeni w worki foliowe i jednorazowe rękawiczki wyruszyli „sprzątać świat”. Podobnie jak w poprzednich latach wrócili z ogromną masą śmieci, które zalegały  na poboczach dróg, w  parku czy placu zabaw.  Uczniowie nie szczędzili sił aby tereny te stały się znów czyste i przyjazne dla środowiska.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Pierwsze miesiące szkoły, to liczne zmiany i nowe wyzwania pojawiające się zarówno przed każdym uczniem, jak i nauczycielem. I tak ,w miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele.

Komisja Wyborcza w skład, której wchodzili przewodniczący klas II – VI czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i wydawaniem kart do głosowania. Po zliczeniu głosów Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kacper Uryga, zastępcą Maja Kijak, skarbnikiem Igor Ilnicki, sekretarzem Paulina Błaszczyk i Angelika Marcinkiewicz natomiast organizatorem imprez Karol Krzemowski.

Strona 1 z 4 1 2 3 4 >

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie