S. Główna 6-latki w szkole MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Grudzień 09 2016 12:27:39
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 111
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Podręczniki 2016/2017


Bierzemy udział

Zdobywca nagrody specjalnej Kamil Fila. "Praca Kamila wyróżniała się bardzo ciekawą formą plastyczną; mieszanie technik, wypukłe elementy 3D, starannym wykonaniem, a także poprawnością merytoryczną zamieszczonych informacji." red. NG Odkrywca.

Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

Uwierzmy w maluchy
JESIENNA SURÓWKA i SAŁATKA OWOCOWA „ SAMO DROWIE ‘’

Sałatki i surówki to potrawy wykorzystujące warzywa i owoce, a warzywa i owoce są dla nas źródłem cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych…Wiedzą o tym uczniowie klasy drugiej…dlatego też  podczas jednych z zajęć samodzielnie wykonali zdrowe, jesienne surówki i owocowe  sałatki. Do przygotowania tych  posiłków dzieci wykorzystały warzywa i owoce ze swoich  ogródków.  Po umyciu rąk i produktów oraz  po założeniu fartuszków zamieniły się w małych kucharzy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Pasowanie pierwszkolasistów

Przed pasowaniem zadawaliśmy sobie pytania:

-        Czy uczniowie klasy I SP w Dąbrowie zasłużyli na pasowanie?

-        Czy ich umiejętności i wiedza o otaczającym świecie jest wystarczająca by otrzymać miano ucznia?

Aby się o tym przekonać  i upewnić zaprosiliśmy zacną Komisję w skład, której weszli:

DEN i Dzień Samorządności

13 października to był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej, ponieważ tego dnia zorganizowano Dzień Samorządności. Rozpoczął się uroczystym apelem, na którym pani Dyrektor przekazała klucz władzy na ręce przewodniczącego szkoły Igora Ilnickiego, który pełnił w tym dniu funkcję dyrektora. Nasi nowi nauczyciele i pracownicy szkoły, solidnie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków.

Dzień chłopaka

        Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął się do pracy i już 29 września zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni, ale jednocześnie bardzo zmęczeni po tym wyjątkowym dniu, a nasz nowy DJ spisał się rewelacyjnie umilając dyskotekę świetną muzyką.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 30 września 2016r. Szkoła Podstawowa im. Ostapa Dłuskiego w Dąbrowie po raz drugi uczestniczyła w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

   

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Pierwsze miesiące szkoły, to liczne zmiany i nowe wyzwania pojawiające się zarówno przed każdym uczniem, jak i nauczycielem. I tak w miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Komisja Wyborcza w skład, której wchodzili przewodniczący klas II – VI czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i wydawaniem kart do głosowania. Po zliczeniu głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Igor Ilnicki, zastępcą Maja Kijak, skarbnikiem Patrycja Mielczarek, sekretarzem Zosia Szynklarz, a organizatorem imprez Jakub Zonzel.

MEDALE DLA JANUSZA KORCZAKA

Do grona wielkich Polaków, których poznaliśmy na lekcjach dołączył ostatnio Janusz Korczak, który jest autorem książek dla dzieci :

„Król Maciuś Pierwszy” , „Król Maciuś na wyspie bezludnej” , „Bankructwo małego Dżeka” i wielu innych. Kochał dzieci i walczył o ich prawa.

Zapisz

„Sprzątanie świata” w Dąbrowie 2016

Tegoroczne hasło: "Podaj dalej...drugie życie odpadów"

      Akcja ma już ponad dwudziestoletnią historię. Pierwsze sprzątanie odbyło się w Australii w 1989 roku. Do Polski akcja zawitała w 1994 roku. Tegoroczne edycja jest więc 22.

       Szkoła Podstawowa w Dąbrowie po raz kolejny przyłączyła się do tej jakże chwalebnej akcji na rzecz środowiska. Uczniowie klas młodszych sprzątali teren wokół szkoły natomiast starsi wyruszyli w trasę, ulicami Dąbrowy, sprzątając przydrożne tereny.

Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

12 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Samorząd Uczniowski zorganizował mini kurs z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Uczniowie zapoznawali się z podstawowymi  informacjami udzielania pierwszej pomocy :

  • priorytet – bezpieczeństwo
  •  zasady wezwania pomocy, numery alarmowe i rozmowa z dyspozytorem
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września o godzinie 8.15 zabrzmiał pierwszy dzwonek dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Wypoczęci, pełni sił i zapału do pracy wróciliśmy po wakacyjnym odpoczynku. Poza sprawdzeniem obecności poszczególnych klas pani Dyrektor uroczyście przywitała uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Całej społeczności uczniowskiej, nauczycielom i rodzicom złożyła życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2016/2017.Tradycyjnie uczniowie klas młodszych otrzymali wyprawki od firmy" Agromund". Następnie w klasach odbyły się krótkie spotkania z wychowawcami.

                

   
 

"Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Nasza szkoła od lat realizuje program "Zachowaj Trzeźwy Umysł", którego koordynatorką jest pani Edyta Witaszewska, na stronie internetowej ZTU można przeczytać artykuł zamieszczony przez panią Edytę oraz wszelkie ciekawostki dotyczące profilaktyki. Już niebawem rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu. Trzymamy kciuki!

http://www.trzezwyumysl.pl/aktualnosci-profilaktyka/

Strona 1 z 9 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie