S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Luty 25 2018 02:46:31
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 4
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Podręczniki 2017/2018DOWOZY I ODWOZY SZKOLNEBierzemy udział


Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

UbezpieczenieWiadomości sportowe ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie jak co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych, podczas których rywalizują z rówieśnikami z innych szkół, zawierają nowe znajomości, uczą się zasad fair – play oraz godnie reprezentują swoją szkołę. W miesiącu listopadzie nasza szkoła uczestniczyła w  halowych mistrzostwach w mini piłce nożnej w kategorii chłopców i dziewczynek. Drużyna chłopców po wygranych zawodach gminnych zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które odbyły się na hali w Świerczowie. Chłopcy pokonując szkołę z Ligoty i remisując ze szkołą z Idzikowic wywalczyli awans na półfinały wojewódzkie. Uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Marcinkiewicz, który otrzymał indywidualną statuetkę. Półfinał odbył się na hali w Niemodlinie gdzie młodzi piłkarze zajęli IV miejsce.

           

            Skład drużyny: Zonzel Jakub, Szewczyk Patryk, Marcinkiewicz Wiktor, Rosłanowski Brayan, Borys Michał, Białas Maciej, Samborski Franek, Szymański Dominik, Sucharski Kacper.

 

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie, ducha walki sportowej i godne reprezentowanie szkoły. Gminie Świerczów i p. Markowi Sucharskiemu dziękujemy za udostępnienie transportu do Niemodlina.

                                                 Opiekun: Seweryn Cichecki

Dzień zdrowego śniadania


p.Michalina Kochan - Tomaszewska

DEN w naszej szkole

13 października obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Dzień Edukacji Narodowej.  Z  tej okazji uczniowie klasy II i VI, pod opieką pani Ireny Uryga i Anety Ilnickiej,  przygotowali program artystyczny. Z humorem pokazali, jak wygląda codzienna praca nauczycieli, wychowawców i innych pracowników szkoły. Mogliśmy zobaczyć lekcję języka polskiego, muzyki, matematyki, języka angielskiego, lekcję wychowawczą. Po obejrzeniu zabawnych scenek z życia szkoły publiczność nagrodziła  młodych aktorów ogromnymi brawami. W drugiej części programu przewodniczący poszczególnych klas złożyli życzenia  wychowawcom i nauczycielom, a następnie wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami zaśpiewali piosenki dedykowane nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły.  Wspólne świętowanie tego szczególnego dnia wprawiło wszystkich w radosny nastrój.                                                                                    

                                                                                           Michalina Kochan - Tomaszewska

 

   

Dzień Samorządności 2017

16 października to był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej, ponieważ tego dnia zorganizowano Dzień Samorządności. Rozpoczął się uroczystym apelem, na którym pani Dyrektor przekazała klucz władzy na ręce przewodniczącej szkoły Zofii Szynklarz, która pełniła w tym dniu funkcję Dyrektora. Nasi nowi nauczyciele i pracownicy szkoły, solidnie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków. Lekcje prowadzone były z wyjątkową starannością i zapałem. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przekonania się jak trudna jest praca ich wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Dzień Świra 2017

Piątek, 13 października 2017 r w Szkole Podstawowej w Dąbrowie był wyjątkowo szalony i kolorowy. Mimo szarej i niesprzyjającej pogody za oknem, dla naszych uczniów był „dniem świra”. Wielu uczniów tego dnia skorzystało z możliwości kolorowego szaleństwa, czyli przebrania się. Uczniowie stworzyli wyjątkowo pomysłowe i zabawne stroje. Każdy przebrany uczeń otrzymał drobny upominek a na szczególne wyróżnienie i dyplomy zasłużyły uczennice klasy V Zuzia Jany i Patrycja Czykieta za wyjątkowa dbałość o szczegóły w wyborze przebrania oraz Natalia Lampa z Klasy IV za niesamowitą podziwianą przez wszystkich fryzurę.

Dzień Chłopaka2017

            Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął się do pracy i już 4 października zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VII. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni, ale jednocześnie bardzo zmęczeni po tym wyjątkowym dniu, a nasz nowy DJ- Wojtek spisał się rewelacyjnie umilając dyskotekę świetną muzyką.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia  2 października 2017r. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie po raz kolejny uczestniczyła w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie z klas IV – VII brali udział w egzaminie na MT Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nasi młodzi eksperci otrzymali mały upominek oraz plakietkę w postaci medalu i certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu. Ostatnią z czynności związanych z tym dniem było kolorowanie sowy - logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni tym niecodziennym wydarzeniem.

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

Pierwsze tygodnie szkoły, to liczne zmiany i nowe wyzwania pojawiające się zarówno przed każdym uczniem, jak i nauczycielem. I tak w miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Komisja Wyborcza w skład, której wchodzili przewodniczący klas II – VII czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i wydawaniem kart do głosowania. Po zliczeniu głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Zofia Szynklarz, zastępcą Patrycja Mielczarek, sekretarzem Maja Kijak, opiekunem gazetki Aleksander Mikicki, a organizatorem imprez Wojciech Lechowski.


Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

12 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Samorząd Uczniowski zorganizował mini kurs z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej prowadzony przez pana Seweryna Cicheckiego, naszego nauczyciela wychowania fizycznego. Uczniowie zapoznawali się z podstawowymi  informacjami udzielania pierwszej pomocy:

  • priorytet – bezpieczeństwo
  •  zasady wezwania pomocy, numery alarmowe i rozmowa z dyspozytorem
  •  pozycja bezpieczna,
  • sprawdzenie stanu poszkodowanego
  • zasady przeprowadzania akcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Dzieci zarówno w teorii, jak i w praktyce poznały zasady udzielania pomocy poszkodowanemu w ćwiczeniach na fantomie.

  

 

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w Szkole Podstawowej w Dąbrowie2017

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od lat w naszej szkole ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień.  W ramach  ZTU w obecnym roku szkolnym  rozdane zostały pakiety edukacyjne: kolorowe broszury oraz  karty pracy dla   dzieci, ulotki  dla rodziców i nauczycieli pod hasłem :    „Naskrzydłachprzyjaźni’’.                                                                                                       Przeprowadzono  zajęcia profilaktyczne z uczniami klas młodszych. Wychowawczynie  przybliżyły dzieciom główne cele  kampanii.                                                                     

Witamy nowy rok szkolny

Po beztroskich, spokojnych i udanych wakacjach wróciliśmy w pełnym składzie do szkoły. Uczniowie radośnie, z okrzykami, witali się nawzajem. Na korytarzach mijały nas opalone, uśmiechnięte buzie. O kilka centymetrów wyżsi, wypoczęci uczniowie zadawali sobie pytania: Jaki będzie ten rok? Co będziemy robić? Jakie atrakcje nas czekają?

Tradycyjnym zwyczajem, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice przywitali nowych uczniów. 14 -tu nieco wystraszonych ale dzielnych pierwszaków rozpoczęło naukę .

Kiedy ponad 100-tka uczniów odśpiewała głośno hymn państwowy poczuliśmy ważność tego wydarzenia i zdaliśmy sobie sprawę z odpowiedzialności za to, żeby ten kolejny rok był dla wszystkich udany. Miłą niespodzianką dla wszystkich okazały się nowe urządzenia  TIK – komputery stacjonarne i przenośne, tablice multimedialne z projektorami i drobny sprzęt do dokumentowania różnych wydarzeń z życia szkoły. Cały ten sprzęt z pewnością będzie pomocny w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Bardzo się z tego cieszymy i jednocześnie jesteśmy pewni, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich udany!

Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie