S. Główna 6-latki w szkole MEN KO RCRE G. Świerczów WSiP SPK kino Helios MKiDN Teatr Lalki Edukacja Lipiec 28 2014 10:15:45
kontakt
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia
Nasze obserwacje
Galeria
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Bierzemy udział
JUBILEUSZOWY ROK 2014 ROKIEM CZYTELNIKACytaty
X-Steel - Wait
Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość? A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło? George Bernard Shaw

NASZA SZKOŁAZ ŻYCIA SZKOŁY ...

      W marcu Samorząd Uczniowski zorganizował liczne akcje, a zaczęło się od uroczystego Dnia Kobiet -  8 marca członkowie SU wystąpili w krótkim apelu pt. „Od Ewy do teraźniejszości”. Podczas tej uroczystości z humorem bawiła się cała społeczność szkolna. Następnie wyjątkowe życzenia złożone przez chłopców każdej koleżance i swojej nauczycielce sprawiły paniom ogromną radość. Kolejną akcją Samorządu Uczniowskiego było urządzenie obchodów święta, które nie jest tak popularne jak Walentynki czy Dzień Wagarowicza – istnieje jednak w kalendarzu i na pewno warto od czasu do czasu zwrócić na nie uwagę. Tym bardziej, że zaistniała szansa na „rozruszanie” szkolnej młodzieży oraz pokolorowanie szkolnego pejzażu wszystkimi barwami tęczy. Świętem tym był  Dzień Krawata i Muszki. Istotnie, wtorkowy ranek rozświetlił szkolne korytarze feerią barw i kształtów krawatów oraz much. Radość na twarzach uczniów porównujących swoje dzieła zwiastowała, że dzień zapowiada się doprawdy znakomicie. W tę zabawę zaangażowało się wielu uczniów. Na zakończenie dnia Samorząd Uczniowski nagrodził słodkimi upominkami wszystkich przebranych uczniów. Uczniowie wykorzystali szerokie spektrum zarówno kolorów, kształtów i jak pomysłów na „ozdoby garderoby”. Wszyscy bawili się z humorem, miło wspominając ten dzień. Kolejną akcją był 21 marca - dzień jak każdy inny, ale w szkolnej tradycji kojarzony tylko z jednym pierwszym dniem wiosny. Nasza szkoła jak co roku organizuje w tym dniu powitanie wiosny na wesoło. Tematem przewodnim w szkole były kolory. Każda klasa wylosowała „swój kolor” i wykonała piękne papierowe kwiaty w tych kolorach. Następnie cała społeczność szkolna wyruszyła ulicami Dąbrowy, rozświetlając je pięknymi kolorami, a wszystkim co robi hałas oznajmialiśmy nadejście wiosny. Marzanna – symbol złej zimy wykonana przez uczniów klasy II, została spalona przy okrzykach „PRECZ ZIMO ZŁA!” .

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                     opiekun SU

                                                                                                              Aleksandra Świerczek

DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO

 

      14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Walentego. Z tej okazji SU zorganizował dla nas wiele atrakcji. Na czwartej godzinie lekcyjnej miała miejsce akademia Walentynkowa, w której uczniowie zaprezentowali  humorystyczne scenki dotyczące tego święta.  Po skończonym występie, członkowie Samorządu rozdali pocztę walentynkową, po rozdaniu jej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Walentynkę i Walentego naszej szkoły. Gdy emocje już opadły zapadła ok.25 minutowa przerwa, po której odbył się konkurs karaoke, w którym uczniowie  mogli popisać się swoim talentem wokalnym.

      W tym dniu przeprowadziliśmy wywiad dotyczący Święta Walentego, w tym wywiadzie wzięli udział uczniowie i nauczyciele oraz obsługa naszej szkoły. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że Walentynki to bardzo przyjemne święto, w którym możemy wyznać swoje uczucie drugiej osobie oraz, że bardzo miło  jest dostać kwiatka, walentynkę lub misia. Ten dzień w naszej szkole był bardzo przyjemny, ciekawy oraz pełen atrakcji.  

 

                                                                Zuzia Tutakowska i Patryk Białas


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie