S. Główna 6-latki w szkole MEN KO RCRE G. Świerczów SPK kino Helios MKiDN Teatr Lalki Edukacja Lipiec 03 2015 09:50:41
.
kontakt
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Wydarzenia
Nasze obserwacje
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Bierzemy udział


Przenieś się do świata niezwykłych dinozaurów i weź udział w konkursie! Szczegóły na drugim slajdzie strony głównej
NGODKRYWCA
Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

„Mini Olimpiada Przyrodnicza”

        Dnia 23kwietnia b.r. odbyła się VI edycja wojewódzkiego konkursu Mini Olimpiada

Wiedzy Przyrodniczej "Przyjaciel Przyrody 2015",  w której wzięły udział 3 uczennice kl. IV Szkoły Podstawowej w Dąbrowie: Maja Kijak, Wioletta Stefan i Zofia Szynklarz.

Konkurs recytatorski języka niemieckiego.

12 maja b.r. sześć uczennic z naszej szkoły podjęło pierwszą w życiu próbę zmagania się z poezją niemiecką. Anna Janic, Kamila Banasik, Julia Kaczmarek, Wiktoria Kula, Wiktoria Siwik z klasy szóstej oraz Angelika Marcinkiewicz z klasy piątej wzięły udział w XXI Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim (Rezitationswettbewerb in deutscher Sprache) - Młodzież recytuje poezję (Jugend trägt Gedichte vor).

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY W DĄBROWIE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych konkursach plastycznych, które dla niektórych zakończyły się zwycięstwem. W XVII edycji ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i  młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”.

Wyjazd edukacyjny do Niwek

Dnia 18 marca 2015 roku uczniowie klas I-III, a 19 marca 2015 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Niwkach, zorganizowanych w ramach realizacji projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”.

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

       Dnia 3 marca 2015r. uczniowie klas: I ,V i VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Jura Parku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu FŚNiT.

Walentynki i Piątek, 13!!!!!! Szalony dzień!!!!

W piątek, 13 lutego, w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Walentego. Z tej okazji SU zorganizował „pocztę walentynkową”. Uczniowie już od wtorku mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, wykonane przez siebie, jak i kupione kartki walentynkowe.

Dyskoteka karnawałowa

Dnia 12 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie  odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. Uczniowie tych klas w pięknie udekorowanej sali rozpoczęli zabawę klasycznym  krokiem Poloneza.Każdy uczeń był tego dnia wyjątkowo ubrany i wystrojony, aby w szczególny sposób uświetnić ten bajeczny dzień.

WYJAZD DO MOSZNEJ

Dnia 6 lutego uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie wzięli udział w edukacyjnych zajęciach w Zamku w Mosznej. Wyjazd ten odbył się  w ramach projektu 

„ Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Na uczestników wycieczki czekało na miejscu mnóstwo atrakcji.

Pływamy

Na przełomie września i października dzieci z klasy III SP w Dąbrowie wraz z dziećmi ze szkoły w Bąkowicach brały udział w programie „Umiem pływać”. Dwa razy w tygodniu dzieci jeździły na kryty basen w Namysłowie, gdzie pod czujnym okiem instruktorów nabywały umiejętności pływania, bawiąc się przy tym świetnie. Wielu nauczyło się pływać, a niektórzy kontynuują naukę indywidualnie jeżdżąc na basen z rodzicami.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami bardzo dziękują Urzędowi Gminy Świerczów za sprawnie zorganizowanie dowozu na basen.

                                                                                                                  p. Zofia Adamczyk

WIELKIE ZWYCIĘSTWO SZKOŁY W DĄBROWIE!

      Nasza szkoła w ubiegłym roku dołączyła do placówek realizujących Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla szkół podstawowych-  „Problem z głowy”. W ramach akcji przystąpiliśmy do konkursu plastycznego na temat przygód bohaterów Programu pod nazwą „Pan Wsza znika – czyli pożegnanie na dobre!”. Celem konkursu było utrwalenie zdobytej na zajęciach wiedzy z zakresu profilaktyki wszawicy.Uczniowie z naszej szkoły stworzyli piękne prace wykonane różnymi technikami plastycznymi.

 

Świąteczny konkurs w szkole w Dąbrowie

               Przed nami jedne z najpiękniejszych dni w roku, Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas wyjątkowy, pełny ciepła i radości. W naszych  domach  trwają wielkie porządki. Wkrótce czuć będzie zapach przygotowywanych potraw, pojawi się pięknie przystrojona choinka, a wraz z nią prezenty, zewsząd popłyną dźwięki najpiękniejszych kolęd.

               A co w naszej szkole? W naszej szkole pomału widać magię tych świąt. W klasach pojawiły się ozdobione świąteczne drzewka, rozchodzi się zapach pieczonych pierniczków. Na wystawce można zobaczyć wytwory dzieci przyniesione na szkolny konkurs … na kartkę bożonarodzeniową, na stroik lub szopkę. Było na co popatrzeć i w czym wybierać! Niejeden z nas chciałby, aby taka dekoracja ozdabiała jego dom. Komisja konkursowa oglądała, dotykała, dyskutowała, aż w końcu wybrała!:) Oto wyniki:

Strona 1 z 3 1 2 3 >

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie