S. Główna 6-latki w szkole MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Maj 30 2016 12:33:16
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 111
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zapisy

załącznik nr 1

załącznik nr2

załącznik nr 3
Bierzemy udział

Zdobywca nagrody specjalnej Kamil Fila. "Praca Kamila wyróżniała się bardzo ciekawą formą plastyczną; mieszanie technik, wypukłe elementy 3D, starannym wykonaniem, a także poprawnością merytoryczną zamieszczonych informacji." red. NG Odkrywca.
Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

Uwierzmy w maluchy
Patataj, patataj pojedziemy w cudny kraj…

Pierwszaki każdego dnia w szkole nabywają wiele wiadomości i umiejętności z różnych edukacji. Na jednych z zajęć, podczas wprowadzenia litery ni, ń, dzieci rozmawiały  na temat koni i ich znaczenia w życiu człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu hipoterapii na samopoczucie i sprawność umysłową i fizyczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.  Podsumowaniem zajęć było wykonanie konika ze skarpetki wg instrukcji obrazkowej w podręczniku. Zobaczcie sami!!!


                                                                         Wychowawczyni- Edyta Witaszewska

Mini Olimpiada Przyrodnicza

W dniu 27 kwietnia br. odbył się równocześnie w trzech naszych parkach krajobrazowych: Parku Krajobrazowym "Góra Św. Anny", Parku Krajobrazowym "Góry Opawskie" i Stobrawskim Parku Krajobrazowym wojewódzki konkurs: Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej "Przyjaciel Przyrody". Temat VII już edycji brzmiał: "Różnorodność świata zwierząt".

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi 2016

„Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Nasze sukcesy sportowe

            Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie jak co roku uczestniczą w różnych zawodach sportowych. W miesiącu kwietniu reprezentowali szkołę w zawodach powiatowych piłki nożnej w kategorii chłopców i dziewczynek gdzie uplasowali się na drugim miejscu w powiecie namysłowskim w obydwu kategoriach.

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Biblioteka Publiczna w Namysłowie zorganizowała konkurs dla uczniów klas 1-3    pt.„ Pięknie czytam”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu tekstu ulubionej książki, zaprezentowanie własnej kreacji bohatera książki oraz wykonanie rekwizytów lub ilustracji.    

                

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy pierwszej, Weronika Drzazga. Dziewczynka przygotowała fragment rosyjskiej baśni  ludowej pt. „ Rękawica”.  Uczennica zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!!!

                                                                                                              Edyta Witaszewska

KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY UCZNIÓW ZE SZKOLY PODSTAWOWEJ W DĄBROWIE

Po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w Konkursie  zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie pod hasłem: „ Książki moich marzeń”. Konkurs miał na celu przede wszystkim promocję literatury i czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie do czytania  oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej  dzieci. 

„W trosce o nasze bezpieczeństwo” XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży

Konkurs  miał na celu zainteresowanie problemem, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, a także ukazanie strażaków ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Zadaniem konkursu było promowanie wiedzy o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. 

XXII Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję”

Dnia 20.04.2016r. w Szkole Podstawowej im. Ostapa Dłuskiego odbył się etap gminny Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” / „Jugend trägt Gedichte vor”. Organizatorem konkursu było Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. W konkursie wzięło udział 9 uczniów ze SP w Dąbrowie oraz SP im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach.

Dzień Czekolady

„Potrzebuję czekolady

zjeść ją muszę, nie ma rady!

Gdy rozpłynie mi się w ustach,

Słodka będzie to rozpusta…

Z orzechami, z bakaliami,

kokosowymi wiórkami,

zwykła mleczna, gorzka, biała

dla mnie każda jest wspaniała!

Smak rozpieszcza mnie od lat,

Ty też pewnie byś ją zjadł?”

Powitanie Wiosny 2016

 21 marca – dzień, jak każdy inny, ale w naszej szkolnej tradycji kojarzony tylko z jednym - pierwszym dniem wiosny. Z tej okazji nasza szkoła, jak co roku zorganizowała powitanie wiosny na wesoło. Tematem przewodnim były kolory.

Witamy wiosnę

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy. Uczniowie klasy pierwszej w radosnych   nastrojach   świętowali   nadejście  wiosny. Z tej  okazji przygotowali dla kolegów i  koleżanek z klasy drugiej i trzeciej krótką inscenizację pt. „ Witamy wiosnę”.

Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie