S. Główna 6-latki w szkole MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Luty 06 2016 09:54:06
.
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 111
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Nasze obserwacje
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Bierzemy udział

Zdobywca nagrody specjalnej Kamil Fila. "Praca Kamila wyróżniała się bardzo ciekawą formą plastyczną; mieszanie technik, wypukłe elementy 3D, starannym wykonaniem, a także poprawnością merytoryczną zamieszczonych informacji." red. NG Odkrywca.
Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

VII edycja konkursu plastycznego „ chemia w rolnictwie”

Jaką rolę w codziennym życiu odgrywa chemia? Na to pytanie odpowiedziało kilkaset dzieci z całej Polski nadsyłając prace na konkurs „Chemia w rolnictwie”. Akcję już od siedmiu lat organizuje  Grupa Azoty. Konkurs polegał na stworzeniu pracy plastycznej związanej z działalnością Grupy Azoty i obecnością jej produktów w rolnictwie.

WYCIECZKA DO BIBLIOTEKI AUSTRIACKIEJ W OPOLU

Dnia 15 grudnia 2015 roku uczniowie klas II, III i IV Szkoły Podstawowej im. Ostapa Dłuskiego uczestniczyli w Bibliotece Austriackiej w Opolu w wykładach: „Zwyczaje adwentowe i bożonarodzeniowe w Austrii, Niemczech i Szwajcarii” oraz „Niemcy bliżej”. Celem wycieczki było poszerzenie znajomości języka niemieckiego oraz lepsze poznanie  kultury krajów niemieckojęzycznych. Uczestnicy zajęć uzyskali informacje na temat historii, geografii, życia codziennego oraz znanych osobistości tego kraju.

Świąteczne pieczenie pierników

                 Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków . We wtorek 8 grudnia 2015 roku w całej szkole zapachniało świętami. Dzieci z  klasy pierwszej spróbowały swoich sił przy wypiekach świątecznych pierników. 

Konkurs świąteczny w szkole w Dąbrowie

Boże Narodzenie i czas przygotowań do Świąt to dla większości z nas najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, figurki aniołków czy szopki. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji, w naszej szkole po raz kolejny został ogłoszony konkurs na wykonanie najpiękniejszej pracy plastyczno- technicznej związanej tematycznie z Bożym Narodzeniem.

Konwencja o prawach dziecka

20 listopada SU i uczniowie klasy III SP w Dąbrowie przygotowali apel z okazji rocznicy uchwalenia ” Konwencji  o prawach dziecka”.

W radosnym i jednocześnie wzruszającym programie przedstawili oni widzom prawa dziecka oraz prawa i obowiązki ucznia.

Pasowanie na czytelnika

27 listopada uczniowie klasy II oficjalnie zostali wpisani w poczet czytelników naszej biblioteki. Zanim to nastąpiło musieli przebrnąć przez naukę liter w klasie pierwszej i ćwiczyć umiejętność czytania  zarówno w szkole jak i w domu.

„Życzliwość jest jak bumerang, zawsze powraca”

20 listopada 2015r. po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Dąbrowie zorganizowany został „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Organizatorem tego dnia byli członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Postarali się, aby dzień ten był wyjątkowy. Przygotowali ciekawą i kolorową gazetkę.

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DĄBROWIE

    Wszyscy dziś żyjemy w niepodległej Polsce. Jest to tak oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy.

Jednak nie zawsze tak było. Nasz kraj na przestrzeni lat przechodził różne wydarzenia – i radosne i bolesne. Był taki czas, kiedy utracił swoją niepodległość i przestał istnieć. Przez 123 lata zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje, religię. Ale dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

  Dzień 11 listopada 1918 roku położył kres wieloletniej niewoli. Nastała wolna Polska, z trudem wywalczona krwią kilku pokoleń.

Dzień Postaci z Bajek

„Czy to bajka, czy nie bajka

myślcie sobie, jak tam chcecie

krasnoludki są na świecie."

 

 

Fascynujący Świat Nauki i Technologii

10 XI br Uczniowie klasy III i IV SP w Dąbrowie wybrali się do Opola na zajęcia z projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Na miejscu w Sali wypełnionej po brzegi  spotkaliśmy kolegów z innych szkół. Razem z nimi, podzieleni na grupy wyruszyliśmy  „drogą” siedmiu nowoczesnych pracowni eksperymentalnych.

Zamiast na lekcje … wycieczka do Opola.

Dnia 27 października 2015 r. uczniowie klas I – III SP w Dąbrowie wraz z opiekunami wybrali się do teatru im. Jana Kochanowskiego na spektakl „Opowieści z Narnii : Lew, Czarownica i stara szafa”. Plan wycieczki przewidywał również drugie śniadanie w Mc Donalds oraz zwiedzanie teatru po obejrzeniu sztuki teatralnej.

Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie