S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Wrzesień 20 2018 12:45:15
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zapisy

Podręczniki 2018/2019Bierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

Dzień Świra 2017

Piątek, 13 października 2017 r w Szkole Podstawowej w Dąbrowie był wyjątkowo szalony i kolorowy. Mimo szarej i niesprzyjającej pogody za oknem, dla naszych uczniów był „dniem świra”. Wielu uczniów tego dnia skorzystało z możliwości kolorowego szaleństwa, czyli przebrania się. Uczniowie stworzyli wyjątkowo pomysłowe i zabawne stroje. Każdy przebrany uczeń otrzymał drobny upominek a na szczególne wyróżnienie i dyplomy zasłużyły uczennice klasy V Zuzia Jany i Patrycja Czykieta za wyjątkowa dbałość o szczegóły w wyborze przebrania oraz Natalia Lampa z Klasy IV za niesamowitą podziwianą przez wszystkich fryzurę.

Dzień Chłopaka2017

            Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął się do pracy i już 4 października zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VII. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni, ale jednocześnie bardzo zmęczeni po tym wyjątkowym dniu, a nasz nowy DJ- Wojtek spisał się rewelacyjnie umilając dyskotekę świetną muzyką.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia  2 października 2017r. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie po raz kolejny uczestniczyła w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie z klas IV – VII brali udział w egzaminie na MT Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nasi młodzi eksperci otrzymali mały upominek oraz plakietkę w postaci medalu i certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu. Ostatnią z czynności związanych z tym dniem było kolorowanie sowy - logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni tym niecodziennym wydarzeniem.

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

Pierwsze tygodnie szkoły, to liczne zmiany i nowe wyzwania pojawiające się zarówno przed każdym uczniem, jak i nauczycielem. I tak w miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Komisja Wyborcza w skład, której wchodzili przewodniczący klas II – VII czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i wydawaniem kart do głosowania. Po zliczeniu głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Zofia Szynklarz, zastępcą Patrycja Mielczarek, sekretarzem Maja Kijak, opiekunem gazetki Aleksander Mikicki, a organizatorem imprez Wojciech Lechowski.


Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

12 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Samorząd Uczniowski zorganizował mini kurs z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej prowadzony przez pana Seweryna Cicheckiego, naszego nauczyciela wychowania fizycznego. Uczniowie zapoznawali się z podstawowymi  informacjami udzielania pierwszej pomocy:

  • priorytet – bezpieczeństwo
  •  zasady wezwania pomocy, numery alarmowe i rozmowa z dyspozytorem
  •  pozycja bezpieczna,
  • sprawdzenie stanu poszkodowanego
  • zasady przeprowadzania akcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Dzieci zarówno w teorii, jak i w praktyce poznały zasady udzielania pomocy poszkodowanemu w ćwiczeniach na fantomie.

  

 

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w Szkole Podstawowej w Dąbrowie2017

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od lat w naszej szkole ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień.  W ramach  ZTU w obecnym roku szkolnym  rozdane zostały pakiety edukacyjne: kolorowe broszury oraz  karty pracy dla   dzieci, ulotki  dla rodziców i nauczycieli pod hasłem :    „Naskrzydłachprzyjaźni’’.                                                                                                       Przeprowadzono  zajęcia profilaktyczne z uczniami klas młodszych. Wychowawczynie  przybliżyły dzieciom główne cele  kampanii.                                                                     

Witamy nowy rok szkolny

Po beztroskich, spokojnych i udanych wakacjach wróciliśmy w pełnym składzie do szkoły. Uczniowie radośnie, z okrzykami, witali się nawzajem. Na korytarzach mijały nas opalone, uśmiechnięte buzie. O kilka centymetrów wyżsi, wypoczęci uczniowie zadawali sobie pytania: Jaki będzie ten rok? Co będziemy robić? Jakie atrakcje nas czekają?

Tradycyjnym zwyczajem, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice przywitali nowych uczniów. 14 -tu nieco wystraszonych ale dzielnych pierwszaków rozpoczęło naukę .

Kiedy ponad 100-tka uczniów odśpiewała głośno hymn państwowy poczuliśmy ważność tego wydarzenia i zdaliśmy sobie sprawę z odpowiedzialności za to, żeby ten kolejny rok był dla wszystkich udany. Miłą niespodzianką dla wszystkich okazały się nowe urządzenia  TIK – komputery stacjonarne i przenośne, tablice multimedialne z projektorami i drobny sprzęt do dokumentowania różnych wydarzeń z życia szkoły. Cały ten sprzęt z pewnością będzie pomocny w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Bardzo się z tego cieszymy i jednocześnie jesteśmy pewni, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich udany!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/1018

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna, a także  ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do tego konkursu i po raz kolejny odnieśli sukces na szczeblu powiatowym!  Uczennica z klasy drugiej,  w kategorii klas 1-3, WERONIKA ROBAK,  zajęła  I  MIEJSCE, a uczeń klasy piątej, PATRYK SZEWCZYK, w swojej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce.  Przypomnijmy też, ze jest to drugi sukces Patryka - dnia 12 kwietnia 2017r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie reprezentował On naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie w grupie I  Szkoły Podstawowe zajął również 5 miejsce.  GRATULUJEMY!!!                                                                                                                                     23 kwietnia br. w   Komendzie    Powiatowej   Państwowej  Straży   Pożarnej w Namysłowie  odbyło się   podsumowanie  ww. konkursu.  Nasi laureaci odebrali dyplomy    i nagrody rzeczowe . Dodatkową atrakcją był pokaz strażacki oraz poczęstunek w Pizzerii „ Siódme Niebo”.

                                                                                                    Edyta Witaszewska

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

    26 kwietnia.2017r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie o godz. 7.40 wyjechali na wycieczkę edukacyjną do wrocławskiego zoo w ramach unijnego projektu realizowanego przez szkołę.

Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, niebo było zachmurzone i co jakiś czas padał deszcz. Po dojechaniu na miejsce, deszcz przestał padać co zapowiadało moc wrażeń i atrakcji podczas całego pobytu. Zoo we Wrocławiu jest wielkie, ma 33 ha powierzchni . Są tam miejsca gdzie można zobaczyć podwodny świat, ale też są miejsca gdzie można obejrzeć egzotyczne zwierzęta lądowe. Największe wrażenie na nas zrobiły tunel, którym szliśmy a nad nami pływały olbrzymie płaszczki. Obserwowaliśmy pływające pingwiny, rekiny i żółwie. Przeszliśmy całe zoo wzdłuż i wszerz, jest tam pięknie. Są lamy, misie, gady, pająki, ptaki i wiele, wiele więcej. W trakcie wędrówki zaczął padać rzęsisty deszcz co utrudniało dokładne zwiedzenie zoo. Mimo to, pobyt uważamy za udany i polecamy wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli.

                                               Zespół redakcyjny: Aleksander Mikicki i Anastazja Jasińska

Kolejne sukcesy uczniów ze SP w Dąbrowie

Dnia 14 marca 2017 roku w ZSS w Namysłowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji dziecięcej”.

Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”. Każdy z uczestników mógł zaprezentować tylko jeden utwór poetycki o tematyce związanej z lasem, przyrodą, mieszkańcami lasu z repertuaru polskich poetów. Prezentacje utworów oceniało jury, które brało pod uwagę nie tylko stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawność i płynność deklamowania, ale także użycie środków ekspresji w interpretacji tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Strona 2 z 12 < 1 2 3 4 5 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu