S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Grudzień 18 2018 12:08:00
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 111
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Emi
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Język niemiecki

Bierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

Wycieczka uczniów SP w Dąbrowie do Centrum Nauki Kopernik

15 grudnia 2017 roku uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej w Dąbrowie w ramach realizacji projektu „Klucz do kompetencji w Szkołach Podstawowych Powiatu Namysłowskiego” mieli możliwość wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjeżdżając z Dąbrowy o godzinie 5.20 byliśmy na miejscu ok. 10. 30.  Cztery godziny świetniej zabawy na wystawach tematycznych Centrum było nauką jakiej uczniowie do tej pory nie mieli możliwości doświadczyć.

UCZNIOWIE KLAS I- III z DĄBROWY w OPOLU…

                                     W piątek 15.12.2017 roku dzieci z klas I- III wybrały się na wycieczkę do Opola. Idąc ulicami miasta  podziwiały dekoracje bożonarodzeniowe. Zobaczyły siedzibę władz Opola i otaczające Ratusz - kolorowe, przepiękne kamienice.   Tego dnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w otwartej próbie generalnej  kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej oraz...

SUKCES UCZENNICY ZE SP W DĄBROWIE

                  W bieżącym roku szkolnym  uczniowie SP w Dąbrowie po raz kolejny w ramach współpracy  z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Brzegu wzięli udział w konkursie plastycznym    „ Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich oczami dziecka”. Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci znajomości przepisów i zasad bhp w zakresie realizacji zadań profilaktyki wypadkowej. Zgromadzone przez uczniów prace plastyczne zostały przesłane do organizatora konkursu.

Wiadomości sportowe ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie jak co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych, podczas których rywalizują z rówieśnikami z innych szkół, zawierają nowe znajomości, uczą się zasad fair – play oraz godnie reprezentują swoją szkołę. W miesiącu listopadzie nasza szkoła uczestniczyła w  halowych mistrzostwach w mini piłce nożnej w kategorii chłopców i dziewczynek. Drużyna chłopców po wygranych zawodach gminnych zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które odbyły się na hali w Świerczowie. Chłopcy pokonując szkołę z Ligoty i remisując ze szkołą z Idzikowic wywalczyli awans na półfinały wojewódzkie. Uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Marcinkiewicz, który otrzymał indywidualną statuetkę. Półfinał odbył się na hali w Niemodlinie gdzie młodzi piłkarze zajęli IV miejsce.

           

            Skład drużyny: Zonzel Jakub, Szewczyk Patryk, Marcinkiewicz Wiktor, Rosłanowski Brayan, Borys Michał, Białas Maciej, Samborski Franek, Szymański Dominik, Sucharski Kacper.

 

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie, ducha walki sportowej i godne reprezentowanie szkoły. Gminie Świerczów i p. Markowi Sucharskiemu dziękujemy za udostępnienie transportu do Niemodlina.

                                                 Opiekun: Seweryn Cichecki

Dzień zdrowego śniadania


p.Michalina Kochan - Tomaszewska

DEN w naszej szkole

13 października obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Dzień Edukacji Narodowej.  Z  tej okazji uczniowie klasy II i VI, pod opieką pani Ireny Uryga i Anety Ilnickiej,  przygotowali program artystyczny. Z humorem pokazali, jak wygląda codzienna praca nauczycieli, wychowawców i innych pracowników szkoły. Mogliśmy zobaczyć lekcję języka polskiego, muzyki, matematyki, języka angielskiego, lekcję wychowawczą. Po obejrzeniu zabawnych scenek z życia szkoły publiczność nagrodziła  młodych aktorów ogromnymi brawami. W drugiej części programu przewodniczący poszczególnych klas złożyli życzenia  wychowawcom i nauczycielom, a następnie wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami zaśpiewali piosenki dedykowane nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły.  Wspólne świętowanie tego szczególnego dnia wprawiło wszystkich w radosny nastrój.                                                                                    

                                                                                           Michalina Kochan - Tomaszewska

 

   

Dzień Samorządności 2017

16 października to był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej, ponieważ tego dnia zorganizowano Dzień Samorządności. Rozpoczął się uroczystym apelem, na którym pani Dyrektor przekazała klucz władzy na ręce przewodniczącej szkoły Zofii Szynklarz, która pełniła w tym dniu funkcję Dyrektora. Nasi nowi nauczyciele i pracownicy szkoły, solidnie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków. Lekcje prowadzone były z wyjątkową starannością i zapałem. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość przekonania się jak trudna jest praca ich wychowawców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Dzień Świra 2017

Piątek, 13 października 2017 r w Szkole Podstawowej w Dąbrowie był wyjątkowo szalony i kolorowy. Mimo szarej i niesprzyjającej pogody za oknem, dla naszych uczniów był „dniem świra”. Wielu uczniów tego dnia skorzystało z możliwości kolorowego szaleństwa, czyli przebrania się. Uczniowie stworzyli wyjątkowo pomysłowe i zabawne stroje. Każdy przebrany uczeń otrzymał drobny upominek a na szczególne wyróżnienie i dyplomy zasłużyły uczennice klasy V Zuzia Jany i Patrycja Czykieta za wyjątkowa dbałość o szczegóły w wyborze przebrania oraz Natalia Lampa z Klasy IV za niesamowitą podziwianą przez wszystkich fryzurę.

Dzień Chłopaka2017

            Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął się do pracy i już 4 października zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VII. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni, ale jednocześnie bardzo zmęczeni po tym wyjątkowym dniu, a nasz nowy DJ- Wojtek spisał się rewelacyjnie umilając dyskotekę świetną muzyką.

Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia  2 października 2017r. Szkoła Podstawowa w Dąbrowie po raz kolejny uczestniczyła w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie z klas IV – VII brali udział w egzaminie na MT Eksperta Tabliczki Mnożenia. Nasi młodzi eksperci otrzymali mały upominek oraz plakietkę w postaci medalu i certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu. Ostatnią z czynności związanych z tym dniem było kolorowanie sowy - logo Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni tym niecodziennym wydarzeniem.

Wybory Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

Pierwsze tygodnie szkoły, to liczne zmiany i nowe wyzwania pojawiające się zarówno przed każdym uczniem, jak i nauczycielem. I tak w miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Komisja Wyborcza w skład, której wchodzili przewodniczący klas II – VII czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i wydawaniem kart do głosowania. Po zliczeniu głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została Zofia Szynklarz, zastępcą Patrycja Mielczarek, sekretarzem Maja Kijak, opiekunem gazetki Aleksander Mikicki, a organizatorem imprez Wojciech Lechowski.


Strona 2 z 13 < 1 2 3 4 5 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu