S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Lipiec 20 2018 00:39:43
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zapisy

Podręczniki 2017/2018DOWOZY I ODWOZY SZKOLNEBierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

UbezpieczenieŚwiąteczny konkurs w szkole w Dąbrowie

               Przed nami jedne z najpiękniejszych dni w roku, Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas wyjątkowy, pełny ciepła i radości. W naszych  domach  trwają wielkie porządki. Wkrótce czuć będzie zapach przygotowywanych potraw, pojawi się pięknie przystrojona choinka, a wraz z nią prezenty, zewsząd popłyną dźwięki najpiękniejszych kolęd.

               A co w naszej szkole? W naszej szkole pomału widać magię tych świąt. W klasach pojawiły się ozdobione świąteczne drzewka, rozchodzi się zapach pieczonych pierniczków. Na wystawce można zobaczyć wytwory dzieci przyniesione na szkolny konkurs … na kartkę bożonarodzeniową, na stroik lub szopkę. Było na co popatrzeć i w czym wybierać! Niejeden z nas chciałby, aby taka dekoracja ozdabiała jego dom. Komisja konkursowa oglądała, dotykała, dyskutowała, aż w końcu wybrała!:) Oto wyniki:

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY W DĄBROWIE!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Chemia w rolnictwie". Konkurs zorganizowały już po raz szósty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., a skierowany był do uczniów klas I - III wiejskich szkół podstawowych z terenu całej Polski.Jego celem było poszerzenie znajomości branży chemicznej wśród dzieci z terenów wiejskich województwa lubelskiego. Przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej, dotyczącej działalności Zakładów Azotowych „Puławy” S.A., wytwarzanych przez Spółkę produktów oraz ich stosowania w rolnictwie. Informacje o konkursie uzyskaliśmy od Pana E.Podeszwy.

Dąbróweczki w Namysłowie

12 grudnia 2014 r. Dąbróweczki wystąpiły w MDK w Namysłowie na spotkaniu nauczycieli – związkowców z całego powiatu. Tancerze zatańczyli wiązankę tańców sądeckich, złożyli życzenia po góralsku oraz zaśpiewali kolędę. Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że występ się podobał. Dowodem na to był koszyk cukierków podarowany dzieciom przez prezesa ZNP.

                                                                                        Zofia Adamczyk

Spotkanie z leśnikiem

Dnia 1 grudnia 2014 r. Szkołę Podstawową w Dąbrowie odwiedziła pani leśnik Małgorzata Lizurej. Spotkała się z młodszymi dziećmi, aby przybliżyć im zawód leśnika oraz ze starszą grupą, gdzie rozmowa była nt „Zagrożeń lasu”.

W miłej atmosferze szybko upłynął czas. Dzieci przygotowały dla wszystkich pracowników Nadleśnictwa Namysłów laurkę z podziękowaniami za ciężką i odpowiedzialną pracę oraz zaśpiewały piosenkę „Rodzina leśnika”.

Andrzejki 2014

27 listopada 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole Podstawowej  w Dąbrowie zabawę andrzejkową dla kl. I – III oraz kl. IV – VI. Były zabawy i tańce. Część uczniów z klas młodszych przebrała się w oryginalne stroje, co uatrakcyjniło całą imprezę. Każdy uczestnik mógł popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas trwającej dyskoteki. Lecz nie należy zapominać, że zgodnie z tradycjami andrzejkowymi SU prowadził, również różnego rodzaju wróżby np "numerologia", "gra w kolory", "karteczki z marzeniami" i wiele innych.

      Zabawa upłynęła więc w radosnym, andrzejkowym nastroju, a kolejne Andrzejki już za rok :) .

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

„Życzliwość jest jak bumerang, zawsze powraca”

           21 listopada 2014r. po raz drugi w Szkole Podstawowej w Dąbrowie zorganizowany został „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Organizatorem tego dnia byli członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły, którzy postarali się, aby dzień ten był wyjątkowy.

Co u pierwszaków ?

   Na pewno ciekawi Was, co słychać u pierwszaków w Dąbrowie? Wszyscy zapewne wiedzą, że korzystamy z darmowych podręczników, w szkole dzieje się dużo ciekawych rzeczy i byłoby extra, gdyby nie to, że niektórzy mają skrócone dzieciństwo, bo musieli przyjść do szkoły jako 6-latki.

W naszej klasie jest 17 uczniów, dziewięciu 7-latków i ośmiu 6-latków. Tworzymy niezłą rodzinkę, prawda?

Święto Niepodległości 2014 r.

    Wszyscy dziś żyjemy w niepodległej Polsce. Jest to tak oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy.

Święto Pieczonego Ziemniaka 2014

 

27 września 2014 roku to dzień , który zapisał się szczególnie w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Z inicjatywy Rady Rodziców, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego szkoły zorganizowano trzecie już „Święto pieczonego ziemniaka”.

15 X Obchody Światowego Dnia Mycia Rąk

W nowym roku szkolnym nasza szkoła postawiła w szczególności na profilaktykę, zwłaszcza profilaktykę dotyczącą zdrowia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w dn. 15 X 2014 roku obchody Światowego Dnia Mycia Rąk. Przy współpracy z ...

Strona 11 z 12 << < 8 9 10 11 12 >

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu