S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Styczeń 17 2018 01:46:31
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Podręczniki 2017/2018DOWOZY I ODWOZY SZKOLNEBierzemy udział


Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

UbezpieczenieRealizujemy projekt

Pragniemy poinformować, iż  w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:

„Klucz do kompetencji w Szkołach Podstawowych Powiatu Namysłowskiego”

Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa opolskiego, Działanie 9.1.1 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w przedziale czasowym od września 2016 do lipca 2018 r.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych u 2072 uczniów (1004K,1068M) w 15 Szkołach Podstawowych Powiatu Namysłowskiego, utworzenie warunków do nauczania opartego na metodzie eksperymentu poprzez doposażenie 15 pracowni przyrodniczych i 14 matematycznych, udostępnienie uczniom i nauczycielom nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), wsparcie szkoły w procesie indywidualnej pracy z uczniem oraz podniesienie kompetencji 62 nauczycieli(50K,12M) w okresie 01.09.2016-30.06.2018.W ramach realizowanych zajęć uczniom przekazywane są niestereotypowe treści kierowane do obu płci mające na celu uczyć postawy szacunku wobec siebie oraz budowania świadomości uczniów o niezależności  własnych wyborów bez względu na społeczne oczekiwania.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

28 listopada 2016r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Dąbrowie zorganizowany został „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Organizatorem tego dnia byli członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Postarali się, aby dzień ten był wyjątkowy. Przygotowali ciekawą i kolorową gazetkę. Każdemu przychodzącemu do szkoły uczniowi, nauczycielowi i pracownikowi przypinano uśmiechniętą żółtą „buźkę” znak obchodzonego „Dnia Życzliwości”. 

Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Z tej okazji Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dąbrowie zorganizował Dzień Pluszowego Misia, w którym każdy, czy ten duży, czy ten mały, mógł przynieść swojego najmilszego, najwspanialszego, jedynego pluszaka.

Andrzejki 2016

24 listopada 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole Podstawowej w Dąbrowie zabawę andrzejkową dla kl. IV – VI, natomiast 25 listopada dla klas I - III. Były zabawa i tańce. Część uczniów z klas młodszych przebrała się w oryginalne stroje, co uatrakcyjniło całą imprezę. Każdy uczestnik mógł popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas trwającej dyskoteki.

Szczęśliwego Nowego Roku

Sukces uczennicy ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

             2 grudnia 2016roku uczennica klasy II, Amelia Kumiec, odebrała w  Opolu nagrodę za zajęcie III miejsca w XX edycji Konkursu plastycznego „ Zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach wiejskich  oczami dziecka”. Konkurs odbył się w ramach działania Wojewódzkiej Komisji ds. BHP w Rolnictwie.                                                                                                                                                                                             

Sukcesy sportowe uczniów SP w Dąbrowie.

Nasza szkoła jak co roku bierze udział w różnych zawodach i konkurencjach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy jak i inne instytucje sportowe. Na przełomie października i listopada odbyły się eliminacje gminne w piłce nożnej halowej w kategorii chłopców i dziewczynek. Zarówno drużyna żeńska jak i męska zdobyła I miejsca i zakwalifikowała się na zawody powiatowe. Na szczeblu powiatowym dziewczynki rozgrywały swoje mecze w SP nr 3 w Namysłowie gdzie uplasowały się na II miejscu, natomiast drużyna chłopców będąc gospodarzem na hali w Świerczowie także zajęła II miejsce w powiecie.

Wycieczka do aquaparku

W dniu Świętego Mikołaja uczniowie szkoły podstawowej w Dąbrowie wraz z opiekunami wybrali się na Jarmark Bożonarodzeniowy i do aquaparku we Wrocławiu. Dzieci zapoznały się z tradycją bożonarodzeniową zwiedzając rynek we Wrocławiu, który jak co roku wprowadza nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Kolejnym punktem wycieczki był aquapark, gdzie uczniowie aktywnie i czynnie spędzili czas, korzystając z dobrodziejstw tego obiektu.

            Wszyscy uczestnicy wyjazdu miło wspominają ten dzień i z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki.

      

 

Autor:  Seweryn Cichecki

Pasowanie pierwszkolasistów

Przed pasowaniem zadawaliśmy sobie pytania:

-        Czy uczniowie klasy I SP w Dąbrowie zasłużyli na pasowanie?

-        Czy ich umiejętności i wiedza o otaczającym świecie jest wystarczająca by otrzymać miano ucznia?

Aby się o tym przekonać  i upewnić zaprosiliśmy zacną Komisję w skład, której weszli:

JESIENNA SURÓWKA i SAŁATKA OWOCOWA „ SAMO DROWIE ‘’

Sałatki i surówki to potrawy wykorzystujące warzywa i owoce, a warzywa i owoce są dla nas źródłem cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych…Wiedzą o tym uczniowie klasy drugiej…dlatego też  podczas jednych z zajęć samodzielnie wykonali zdrowe, jesienne surówki i owocowe  sałatki. Do przygotowania tych  posiłków dzieci wykorzystały warzywa i owoce ze swoich  ogródków.  Po umyciu rąk i produktów oraz  po założeniu fartuszków zamieniły się w małych kucharzy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

DEN i Dzień Samorządności

13 października to był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej, ponieważ tego dnia zorganizowano Dzień Samorządności. Rozpoczął się uroczystym apelem, na którym pani Dyrektor przekazała klucz władzy na ręce przewodniczącego szkoły Igora Ilnickiego, który pełnił w tym dniu funkcję dyrektora. Nasi nowi nauczyciele i pracownicy szkoły, solidnie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków.

Strona 3 z 12 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie