S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Grudzień 18 2018 12:53:43
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 111
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Emi
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Język niemiecki

Bierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

12 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Samorząd Uczniowski zorganizował mini kurs z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej prowadzony przez pana Seweryna Cicheckiego, naszego nauczyciela wychowania fizycznego. Uczniowie zapoznawali się z podstawowymi  informacjami udzielania pierwszej pomocy:

  • priorytet – bezpieczeństwo
  •  zasady wezwania pomocy, numery alarmowe i rozmowa z dyspozytorem
  •  pozycja bezpieczna,
  • sprawdzenie stanu poszkodowanego
  • zasady przeprowadzania akcji resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Dzieci zarówno w teorii, jak i w praktyce poznały zasady udzielania pomocy poszkodowanemu w ćwiczeniach na fantomie.

  

 

Kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł w Szkole Podstawowej w Dąbrowie2017

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” to realizowana od lat w naszej szkole ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień.  W ramach  ZTU w obecnym roku szkolnym  rozdane zostały pakiety edukacyjne: kolorowe broszury oraz  karty pracy dla   dzieci, ulotki  dla rodziców i nauczycieli pod hasłem :    „Naskrzydłachprzyjaźni’’.                                                                                                       Przeprowadzono  zajęcia profilaktyczne z uczniami klas młodszych. Wychowawczynie  przybliżyły dzieciom główne cele  kampanii.                                                                     

Witamy nowy rok szkolny

Po beztroskich, spokojnych i udanych wakacjach wróciliśmy w pełnym składzie do szkoły. Uczniowie radośnie, z okrzykami, witali się nawzajem. Na korytarzach mijały nas opalone, uśmiechnięte buzie. O kilka centymetrów wyżsi, wypoczęci uczniowie zadawali sobie pytania: Jaki będzie ten rok? Co będziemy robić? Jakie atrakcje nas czekają?

Tradycyjnym zwyczajem, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice przywitali nowych uczniów. 14 -tu nieco wystraszonych ale dzielnych pierwszaków rozpoczęło naukę .

Kiedy ponad 100-tka uczniów odśpiewała głośno hymn państwowy poczuliśmy ważność tego wydarzenia i zdaliśmy sobie sprawę z odpowiedzialności za to, żeby ten kolejny rok był dla wszystkich udany. Miłą niespodzianką dla wszystkich okazały się nowe urządzenia  TIK – komputery stacjonarne i przenośne, tablice multimedialne z projektorami i drobny sprzęt do dokumentowania różnych wydarzeń z życia szkoły. Cały ten sprzęt z pewnością będzie pomocny w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy oraz umiejętności. Bardzo się z tego cieszymy i jednocześnie jesteśmy pewni, że nowy rok szkolny będzie dla wszystkich udany!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/1018

XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

Głównym zadaniem konkursu było przedstawienie profesjonalnej formacji jaką jest Państwowa Straż Pożarna, a także  ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do tego konkursu i po raz kolejny odnieśli sukces na szczeblu powiatowym!  Uczennica z klasy drugiej,  w kategorii klas 1-3, WERONIKA ROBAK,  zajęła  I  MIEJSCE, a uczeń klasy piątej, PATRYK SZEWCZYK, w swojej kategorii wiekowej zajął 5 miejsce.  Przypomnijmy też, ze jest to drugi sukces Patryka - dnia 12 kwietnia 2017r. na terenie Komendy Powiatowej PSP w Namysłowie reprezentował On naszą szkołę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, gdzie w grupie I  Szkoły Podstawowe zajął również 5 miejsce.  GRATULUJEMY!!!                                                                                                                                     23 kwietnia br. w   Komendzie    Powiatowej   Państwowej  Straży   Pożarnej w Namysłowie  odbyło się   podsumowanie  ww. konkursu.  Nasi laureaci odebrali dyplomy    i nagrody rzeczowe . Dodatkową atrakcją był pokaz strażacki oraz poczęstunek w Pizzerii „ Siódme Niebo”.

                                                                                                    Edyta Witaszewska

Wycieczka do ZOO we Wrocławiu

    26 kwietnia.2017r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie o godz. 7.40 wyjechali na wycieczkę edukacyjną do wrocławskiego zoo w ramach unijnego projektu realizowanego przez szkołę.

Pogoda w tym dniu nas nie rozpieszczała, niebo było zachmurzone i co jakiś czas padał deszcz. Po dojechaniu na miejsce, deszcz przestał padać co zapowiadało moc wrażeń i atrakcji podczas całego pobytu. Zoo we Wrocławiu jest wielkie, ma 33 ha powierzchni . Są tam miejsca gdzie można zobaczyć podwodny świat, ale też są miejsca gdzie można obejrzeć egzotyczne zwierzęta lądowe. Największe wrażenie na nas zrobiły tunel, którym szliśmy a nad nami pływały olbrzymie płaszczki. Obserwowaliśmy pływające pingwiny, rekiny i żółwie. Przeszliśmy całe zoo wzdłuż i wszerz, jest tam pięknie. Są lamy, misie, gady, pająki, ptaki i wiele, wiele więcej. W trakcie wędrówki zaczął padać rzęsisty deszcz co utrudniało dokładne zwiedzenie zoo. Mimo to, pobyt uważamy za udany i polecamy wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli.

                                               Zespół redakcyjny: Aleksander Mikicki i Anastazja Jasińska

Kolejne sukcesy uczniów ze SP w Dąbrowie

Dnia 14 marca 2017 roku w ZSS w Namysłowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji dziecięcej”.

Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”. Każdy z uczestników mógł zaprezentować tylko jeden utwór poetycki o tematyce związanej z lasem, przyrodą, mieszkańcami lasu z repertuaru polskich poetów. Prezentacje utworów oceniało jury, które brało pod uwagę nie tylko stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawność i płynność deklamowania, ale także użycie środków ekspresji w interpretacji tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.

WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

  Wielki orędownik Praw Człowieka, Papież pojednania i pokoju, zarówno pomiędzy narodami jak i religiami. Szeroko rozpostarte ramiona podczas spotkań z ludźmi i złożone dłonie podczas rozmów z Bogiem. Zawsze na kolanach, nawet gdy te kolana z powodu starości i choroby zginały się z wielkim trudem.

   Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie rozpoznałby w tym opisie Papieża-Polaka, świętego Jana Pawła II.

   24 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie, odbył się uroczysty apel poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II.

Dzień Walki z Otyłością

          22 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie został zorganizowany Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji na zajęciach wychowania fizycznego oraz na długiej przerwie uczniowie mieli możliwość wykonania różnych ćwiczeń sprawnościowo – zwinnościowych na wcześniej przygotowanym dla nich torze przeszkód. Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci z zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności, a zabawy było co nie miara.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne atrakcje przygotowywane przez Samorząd Uczniowski.

                                                                                        Opiekunowie SU

Wiadomości sportowe ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie jak co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych, podczas których rywalizują z rówieśnikami z innych szkół, zawierają nowe znajomości, uczą się zasad fair – play oraz godnie reprezentują swoją szkołę. W miesiącu marcu nasza szkoła uczestniczyła w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Wiejskich w piłce ręcznej, których półfinał w kategorii chłopców i dziewczyn odbył się na sali w Świerczowie. Drużyna chłopców na 7 szkół zajęła 3 miejsce, a dziewczynki na 6 szkół także uplasowały się na 3 pozycji.

„CHOINKA SZKOLNA” W DĄBROWIE

  W sobotę , 28 stycznia 2017 roku w wiejskiej świetlicy w Dąbrowie odbyła się tradycyjna impreza szkolno-środowiskowa, zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Dąbrowie. Na „Choinkę” przybyli  uczniowie naszej szkoły, Grono Pedagogiczne,  rodzice oraz dziadkowie .

 Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele włożyli mnóstwo pracy w przygotowania do tej imprezy dbając o to, aby choinkowy program artystyczny był atrakcyjny i ciekawy.

 Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie klas II , III i VI w niezwykłym przedstawieniu na podstawie baśni Charles’ Perraulta „Wróżki”. Scenariusz i oprawę muzyczną do tego przedstawienia  przygotowały panie: Edyta Witaszewska, Irena Żołnowska i Aleksandra Świerczek. Wspaniała dekoracja to zasługa p. Ireny Uryga, p. Elżbiety Juszczak i p. Jana Banasika. Dziękujemy rodzicom naszych małych aktorów za przygotowanie przepięknych kostiumów dla swoich dzieci.

 Publiczność zachwyciła zarówno wspaniała gra młodych aktorów , oprawa muzyczna, jak i piękne stroje. Widzowie często nagradzali uczniów gromkimi brawami.

Strona 3 z 13 < 1 2 3 4 5 6 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu