S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Kwiecień 02 2020 05:31:02
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 113
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Paulina
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zapisy

Bierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

ZŁOTY JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. OSTAPA DŁUSKIEGO W DĄBROWIE

         Wśród pól i lasów zielone dąbrowy są,

         To właśnie tu, to właśnie tu, jest mój rodzinny dom.

         W dolinie leży ma wioska, wśród zielonych łąk,

         Tu jest moja ojczyzna , tutaj rodzinny mój dom.

         Mój dom , mój dom, mój dom, mój dom,

         Drogi rodzinny dom.

         Wśród lasów zielonych przemija czas,

         Dąbrowa serdecznie dziś wita Was!

         Wśród lasów zielonych przemija czas,

         Górale witają Was!

 

         W sobotę 30 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie odbyła się szczególna uroczystość upamiętniająca 50 rocznicę  jej powstania .Ten jubileusz stał się niepowtarzalną okazją do przypomnienia historii i tradycji szkoły, podsumowania pracy i jej osiągnięć, był to również czas spotkań i wspomnień. Uroczystość ta zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Dzień Dziecka 2015

1 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie obchodzono uroczyście Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu... Pomysłodawcą i organizatorem tego dnia był Samorząd Uczniowski naszej szkoły, którego opiekunami są pani Aleksandra Świerczek i pan Seweryn Cichecki. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęliśmy grą terenową pod nazwą „Turniej międzyklasowy”. Uczniowie poszczególnych klas bardzo zaangażowali się w poprawne wykonanie wszystkich zadań na poszczególnych stanowiskach. Każda klasa musiała przejść przez pięć różnych stanowisk tj. humanistyczne, artystyczne, matematyczno-przyrodnicze, językowe, sportowe i zdobyć jak największą liczbę punktów.

„Mini Olimpiada Przyrodnicza”

        Dnia 23kwietnia b.r. odbyła się VI edycja wojewódzkiego konkursu Mini Olimpiada

Wiedzy Przyrodniczej "Przyjaciel Przyrody 2015",  w której wzięły udział 3 uczennice kl. IV Szkoły Podstawowej w Dąbrowie: Maja Kijak, Wioletta Stefan i Zofia Szynklarz.

Konkurs recytatorski języka niemieckiego.

12 maja b.r. sześć uczennic z naszej szkoły podjęło pierwszą w życiu próbę zmagania się z poezją niemiecką. Anna Janic, Kamila Banasik, Julia Kaczmarek, Wiktoria Kula, Wiktoria Siwik z klasy szóstej oraz Angelika Marcinkiewicz z klasy piątej wzięły udział w XXI Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim (Rezitationswettbewerb in deutscher Sprache) - Młodzież recytuje poezję (Jugend trägt Gedichte vor).

SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY W DĄBROWIE

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych konkursach plastycznych, które dla niektórych zakończyły się zwycięstwem. W XVII edycji ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i  młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga- tego od Ciebie każdy wymaga”.

Wyjazd edukacyjny do Niwek

Dnia 18 marca 2015 roku uczniowie klas I-III, a 19 marca 2015 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Niwkach, zorganizowanych w ramach realizacji projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”.

WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

       Dnia 3 marca 2015r. uczniowie klas: I ,V i VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Jura Parku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu FŚNiT.

Walentynki i Piątek, 13!!!!!! Szalony dzień!!!!

W piątek, 13 lutego, w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Walentego. Z tej okazji SU zorganizował „pocztę walentynkową”. Uczniowie już od wtorku mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, wykonane przez siebie, jak i kupione kartki walentynkowe.

Dyskoteka karnawałowa

Dnia 12 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie  odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. Uczniowie tych klas w pięknie udekorowanej sali rozpoczęli zabawę klasycznym  krokiem Poloneza.Każdy uczeń był tego dnia wyjątkowo ubrany i wystrojony, aby w szczególny sposób uświetnić ten bajeczny dzień.

WYJAZD DO MOSZNEJ

Dnia 6 lutego uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie wzięli udział w edukacyjnych zajęciach w Zamku w Mosznej. Wyjazd ten odbył się  w ramach projektu 

„ Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Na uczestników wycieczki czekało na miejscu mnóstwo atrakcji.

Pływamy

Na przełomie września i października dzieci z klasy III SP w Dąbrowie wraz z dziećmi ze szkoły w Bąkowicach brały udział w programie „Umiem pływać”. Dwa razy w tygodniu dzieci jeździły na kryty basen w Namysłowie, gdzie pod czujnym okiem instruktorów nabywały umiejętności pływania, bawiąc się przy tym świetnie. Wielu nauczyło się pływać, a niektórzy kontynuują naukę indywidualnie jeżdżąc na basen z rodzicami.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami bardzo dziękują Urzędowi Gminy Świerczów za sprawnie zorganizowanie dowozu na basen.

                                                                                                                  p. Zofia Adamczyk

Strona 23 z 25 << < 20 21 22 23 24 25 >
Matematyka


Biologia materiały
Informatyka- zdalne lekcje
Fizyka materiały


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu