S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Wrzesień 25 2017 20:31:30
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 3
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Podręczniki 2017/2018DOWOZY I ODWOZY SZKOLNEBierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

DOWOZY/ODWOZY ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 24.06.2016 R. ( PIĄTEK)

„Wycieczka uczy, bawi, relaksuje”

15 czerwca 2016 r. wczesnym rankiem pożegnaliśmy słoneczną Dąbrowę i wyruszyliśmy w kierunku Karpacza. Po drodze mijając czarne chmury i strugi deszczu, podziwialiśmy piękne krajobrazy. Tego nie planowaliśmy. Wprawdzie zabraliśmy kurtki przeciwdeszczowe, ale przecież tylko na wszelki wypadek. Błagalnym wzrokiem wypatrywaliśmy słoneczka. Gdy dojechaliśmy do Western City („miasteczka kowbojskiego”) chmurki zniknęły a my rzuciliśmy się na przygotowane dla nas atrakcje. „Przemieniliśmy” się w prawdziwych kowbojów i zaczęło się: strzelanie z łuku, rzuty nożem do celu, jazda na byku i koniu, przejażdżka kolejką. Groźny kowboj wyczyniał pokazowe sztuczki z lassem, a asystentki ( nasze koleżanki i pani Ilnicka) ani nie drgnęły, gdy przycinał biczem trzymane przez nie papierowe rulony.

Dzień Dziecka 2016 w Szkole Podstawowej w Dąbrowie

Tradycyjnie, 1 czerwca to dzień, w którym swoje świetno obchodzą wszystkie dzieci. W Szkole Podstawowej w Dąbrowie także nie zapomniano o tym świecie i już od samego rana na wszystkich uczniów czekało wiele atrakcji. W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy na sportowo. Na boisku przy świetlicy wiejskiej zorganizowane zostały zabawy i rozgrywki sportowe dla wszystkich uczniów. Uczniowie poszczególnych klas ubrani w stroje we wcześniej wylosowanych kolorach mogli wziąć udział w wielu konkurencjach.

Konkurs Recytatorski w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję – Jugend trägt Gedichte vor”

24 maja uczennice naszej szkoły - Maja Kijak, Samira Łapszyńska – Yassein oraz Patrycja Mielczarek pojechały do Zagwiździa na eliminacje rejonowe Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim Jugend trägt Gedichte vor. Konkurs odbywał się w kompleksie zabytków Zagwiździa  (Zespół Huty Żeliwa – Młotowania).

WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Wielki orędownik Praw Człowieka, Papież pojednania i pokoju, zarówno pomiędzy narodami jak i religiami. Szeroko rozpostarte ramiona podczas spotkań z ludźmi i złożone dłonie podczas rozmów z Bogiem. Zawsze na kolanach, nawet gdy te kolana z powodu starości i choroby zginały się z wielkim trudem.

Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie rozpoznałby w tym opisie Papieża-Polaka, świętego Jana Pawła II.

Dni językowe

W dniach  27 i 30 maja odbyły się w naszej szkole dni językowe. Wydarzenia te rozpoczęły się przedstawieniem "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków" w wersji anglojęzycznej. Artyści wykazali się doskonałymi umiejętnościami  posługiwania się językiem angielskim. Po incenizacji uczniowie - widzowie odpowiadali na pytania dotyczące zrozumienia  treści przedstawienia. Następnie odbyliśmy krótką podróż po Wielkiej Brytanii, która była przedstawiona w formie prezentacji. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem oglądali poszczególne slajdy oraz słuchali komentarzy dopowiadanych  przez panią A. Ilnicką inicjatorkę całego przedsięwzięcia.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 09.05 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona  obchodom rocznicowym uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzięki żywej lekcji historii uczniowie przenieśli nas w odległe czasy, a  słowem, piosenką przybliżyli tamte wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to było kolejną okazją do wzbudzenia w naszych uczniach uczuć patriotycznych, ukazania im wagi wspólnego obchodzenia rocznic i świąt państwowych, poszanowania symboli narodowych.

„Przyjmujemy gości”

Dnia 01 kwietnia 2016 roku zorganizowaliśmy dni otwarte w Szkole Podstawowej w Dąbrowie. Do szkoły przybyły wraz ze swoimi opiekunami i rodzicami ciekawe świata przedszkolaki. Wędrowały po szkole i oglądały wystawy, wytwory uczniów i gazetki szkolne.Zwiedzając szkołę poznawały co kryje się za kolejnymi drzwiami, jakie tajemnice i niespodzianki ukryte są w poszczególnych pomieszczeniach. A było ich sporo. Gospodarze czyli uczniowie SP w Dąbrowie prezentowali króciutko swoje umiejętności i talenty, to czego nauczyli się i rozwinęli w naszej szkole.

Patataj, patataj pojedziemy w cudny kraj…

Pierwszaki każdego dnia w szkole nabywają wiele wiadomości i umiejętności z różnych edukacji. Na jednych z zajęć, podczas wprowadzenia litery ni, ń, dzieci rozmawiały  na temat koni i ich znaczenia w życiu człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu hipoterapii na samopoczucie i sprawność umysłową i fizyczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.  Podsumowaniem zajęć było wykonanie konika ze skarpetki wg instrukcji obrazkowej w podręczniku. Zobaczcie sami!!!


                                                                         Wychowawczyni- Edyta Witaszewska

Mini Olimpiada Przyrodnicza

W dniu 27 kwietnia br. odbył się równocześnie w trzech naszych parkach krajobrazowych: Parku Krajobrazowym "Góra Św. Anny", Parku Krajobrazowym "Góry Opawskie" i Stobrawskim Parku Krajobrazowym wojewódzki konkurs: Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej "Przyjaciel Przyrody". Temat VII już edycji brzmiał: "Różnorodność świata zwierząt".

22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi 2016

„Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Strona 4 z 11 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie