S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Sierpień 18 2018 00:27:09
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 2
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zapisy

Podręczniki 2018/2019DOWOZY I ODWOZY SZKOLNEBierzemy udziałCytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

UbezpieczenieSukcesy sportowe uczniów SP w Dąbrowie.

Nasza szkoła jak co roku bierze udział w różnych zawodach i konkurencjach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy jak i inne instytucje sportowe. Na przełomie października i listopada odbyły się eliminacje gminne w piłce nożnej halowej w kategorii chłopców i dziewczynek. Zarówno drużyna żeńska jak i męska zdobyła I miejsca i zakwalifikowała się na zawody powiatowe. Na szczeblu powiatowym dziewczynki rozgrywały swoje mecze w SP nr 3 w Namysłowie gdzie uplasowały się na II miejscu, natomiast drużyna chłopców będąc gospodarzem na hali w Świerczowie także zajęła II miejsce w powiecie.

Wycieczka do aquaparku

W dniu Świętego Mikołaja uczniowie szkoły podstawowej w Dąbrowie wraz z opiekunami wybrali się na Jarmark Bożonarodzeniowy i do aquaparku we Wrocławiu. Dzieci zapoznały się z tradycją bożonarodzeniową zwiedzając rynek we Wrocławiu, który jak co roku wprowadza nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Kolejnym punktem wycieczki był aquapark, gdzie uczniowie aktywnie i czynnie spędzili czas, korzystając z dobrodziejstw tego obiektu.

            Wszyscy uczestnicy wyjazdu miło wspominają ten dzień i z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki.

      

 

Autor:  Seweryn Cichecki

Pasowanie pierwszkolasistów

Przed pasowaniem zadawaliśmy sobie pytania:

-        Czy uczniowie klasy I SP w Dąbrowie zasłużyli na pasowanie?

-        Czy ich umiejętności i wiedza o otaczającym świecie jest wystarczająca by otrzymać miano ucznia?

Aby się o tym przekonać  i upewnić zaprosiliśmy zacną Komisję w skład, której weszli:

JESIENNA SURÓWKA i SAŁATKA OWOCOWA „ SAMO DROWIE ‘’

Sałatki i surówki to potrawy wykorzystujące warzywa i owoce, a warzywa i owoce są dla nas źródłem cennych witamin, błonnika pokarmowego i składników mineralnych…Wiedzą o tym uczniowie klasy drugiej…dlatego też  podczas jednych z zajęć samodzielnie wykonali zdrowe, jesienne surówki i owocowe  sałatki. Do przygotowania tych  posiłków dzieci wykorzystały warzywa i owoce ze swoich  ogródków.  Po umyciu rąk i produktów oraz  po założeniu fartuszków zamieniły się w małych kucharzy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

DEN i Dzień Samorządności

13 października to był wyjątkowy dzień dla społeczności uczniowskiej, ponieważ tego dnia zorganizowano Dzień Samorządności. Rozpoczął się uroczystym apelem, na którym pani Dyrektor przekazała klucz władzy na ręce przewodniczącego szkoły Igora Ilnickiego, który pełnił w tym dniu funkcję dyrektora. Nasi nowi nauczyciele i pracownicy szkoły, solidnie przygotowali się do pełnienia swoich obowiązków.

Dzień chłopaka

        Nowo wybrany Samorząd Uczniowski wziął się do pracy i już 29 września zorganizował dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Gdy zabawa dobiegła końca uczniowie byli radośni, uśmiechnięci, zachwyceni, ale jednocześnie bardzo zmęczeni po tym wyjątkowym dniu, a nasz nowy DJ spisał się rewelacyjnie umilając dyskotekę świetną muzyką.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 30 września 2016r. Szkoła Podstawowa im. Ostapa Dłuskiego w Dąbrowie po raz drugi uczestniczyła w akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

   

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Pierwsze miesiące szkoły, to liczne zmiany i nowe wyzwania pojawiające się zarówno przed każdym uczniem, jak i nauczycielem. I tak w miesiącu wrześniu zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego, w którym uczestniczyła cała społeczność uczniowska oraz nauczyciele. Komisja Wyborcza w skład, której wchodzili przewodniczący klas II – VI czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i wydawaniem kart do głosowania. Po zliczeniu głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Igor Ilnicki, zastępcą Maja Kijak, skarbnikiem Patrycja Mielczarek, sekretarzem Zosia Szynklarz, a organizatorem imprez Jakub Zonzel.

MEDALE DLA JANUSZA KORCZAKA

Do grona wielkich Polaków, których poznaliśmy na lekcjach dołączył ostatnio Janusz Korczak, który jest autorem książek dla dzieci :

„Król Maciuś Pierwszy” , „Król Maciuś na wyspie bezludnej” , „Bankructwo małego Dżeka” i wielu innych. Kochał dzieci i walczył o ich prawa.

Zapisz

„Sprzątanie świata” w Dąbrowie 2016

Tegoroczne hasło: "Podaj dalej...drugie życie odpadów"

      Akcja ma już ponad dwudziestoletnią historię. Pierwsze sprzątanie odbyło się w Australii w 1989 roku. Do Polski akcja zawitała w 1994 roku. Tegoroczne edycja jest więc 22.

       Szkoła Podstawowa w Dąbrowie po raz kolejny przyłączyła się do tej jakże chwalebnej akcji na rzecz środowiska. Uczniowie klas młodszych sprzątali teren wokół szkoły natomiast starsi wyruszyli w trasę, ulicami Dąbrowy, sprzątając przydrożne tereny.

Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy

12 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Samorząd Uczniowski zorganizował mini kurs z udzielania pierwszej pomocy przed medycznej. Uczniowie zapoznawali się z podstawowymi  informacjami udzielania pierwszej pomocy :

  • priorytet – bezpieczeństwo
  •  zasady wezwania pomocy, numery alarmowe i rozmowa z dyspozytorem
Strona 4 z 12 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu