S. Główna MEN KO RCRE G. Świerczów SPK Teatr Lalki Edukacja E-podręczniki Styczeń 17 2018 01:49:35
.
Cool Blue Outer Glow Pointer
kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 110
Nieaktywowany Użytkownik: 1
Najnowszy Użytkownik: Karol
Nawigacja
Dokumenty szkoły
Ważne informacje
Kadra Pedagogiczna
Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Archiwum
Szukaj
kontakt
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Podręczniki 2017/2018DOWOZY I ODWOZY SZKOLNEBierzemy udział


Cytaty
X-Steel - Wait
"Nie próbuj być lepszy od innych, ale nigdy nie ustawaj w staraniach, by być najlepszym, jak możesz."
John Wooden

UbezpieczenieWYCIECZKA DO KRASIEJOWA

       Dnia 3 marca 2015r. uczniowie klas: I ,V i VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Jura Parku oraz Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu FŚNiT.

Walentynki i Piątek, 13!!!!!! Szalony dzień!!!!

W piątek, 13 lutego, w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Walentego. Z tej okazji SU zorganizował „pocztę walentynkową”. Uczniowie już od wtorku mogli wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki, wykonane przez siebie, jak i kupione kartki walentynkowe.

Dyskoteka karnawałowa

Dnia 12 lutego 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie  odbył się bal karnawałowy dla klas I – III. Uczniowie tych klas w pięknie udekorowanej sali rozpoczęli zabawę klasycznym  krokiem Poloneza.Każdy uczeń był tego dnia wyjątkowo ubrany i wystrojony, aby w szczególny sposób uświetnić ten bajeczny dzień.

WYJAZD DO MOSZNEJ

Dnia 6 lutego uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Dąbrowie wzięli udział w edukacyjnych zajęciach w Zamku w Mosznej. Wyjazd ten odbył się  w ramach projektu 

„ Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. Na uczestników wycieczki czekało na miejscu mnóstwo atrakcji.

Pływamy

Na przełomie września i października dzieci z klasy III SP w Dąbrowie wraz z dziećmi ze szkoły w Bąkowicach brały udział w programie „Umiem pływać”. Dwa razy w tygodniu dzieci jeździły na kryty basen w Namysłowie, gdzie pod czujnym okiem instruktorów nabywały umiejętności pływania, bawiąc się przy tym świetnie. Wielu nauczyło się pływać, a niektórzy kontynuują naukę indywidualnie jeżdżąc na basen z rodzicami.

Wszystkie dzieci wraz z rodzicami bardzo dziękują Urzędowi Gminy Świerczów za sprawnie zorganizowanie dowozu na basen.

                                                                                                                  p. Zofia Adamczyk

WIELKIE ZWYCIĘSTWO SZKOŁY W DĄBROWIE!

      Nasza szkoła w ubiegłym roku dołączyła do placówek realizujących Ogólnopolski Program Profilaktyki Zdrowotnej dla szkół podstawowych-  „Problem z głowy”. W ramach akcji przystąpiliśmy do konkursu plastycznego na temat przygód bohaterów Programu pod nazwą „Pan Wsza znika – czyli pożegnanie na dobre!”. Celem konkursu było utrwalenie zdobytej na zajęciach wiedzy z zakresu profilaktyki wszawicy.Uczniowie z naszej szkoły stworzyli piękne prace wykonane różnymi technikami plastycznymi.

 

Świąteczny konkurs w szkole w Dąbrowie

               Przed nami jedne z najpiękniejszych dni w roku, Święta Bożego Narodzenia. Jest to czas wyjątkowy, pełny ciepła i radości. W naszych  domach  trwają wielkie porządki. Wkrótce czuć będzie zapach przygotowywanych potraw, pojawi się pięknie przystrojona choinka, a wraz z nią prezenty, zewsząd popłyną dźwięki najpiękniejszych kolęd.

               A co w naszej szkole? W naszej szkole pomału widać magię tych świąt. W klasach pojawiły się ozdobione świąteczne drzewka, rozchodzi się zapach pieczonych pierniczków. Na wystawce można zobaczyć wytwory dzieci przyniesione na szkolny konkurs … na kartkę bożonarodzeniową, na stroik lub szopkę. Było na co popatrzeć i w czym wybierać! Niejeden z nas chciałby, aby taka dekoracja ozdabiała jego dom. Komisja konkursowa oglądała, dotykała, dyskutowała, aż w końcu wybrała!:) Oto wyniki:

KOLEJNY SUKCES UCZNIÓW SZKOŁY W DĄBROWIE!

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Chemia w rolnictwie". Konkurs zorganizowały już po raz szósty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., a skierowany był do uczniów klas I - III wiejskich szkół podstawowych z terenu całej Polski.Jego celem było poszerzenie znajomości branży chemicznej wśród dzieci z terenów wiejskich województwa lubelskiego. Przedmiotem było wykonanie pracy plastycznej, dotyczącej działalności Zakładów Azotowych „Puławy” S.A., wytwarzanych przez Spółkę produktów oraz ich stosowania w rolnictwie. Informacje o konkursie uzyskaliśmy od Pana E.Podeszwy.

Dąbróweczki w Namysłowie

12 grudnia 2014 r. Dąbróweczki wystąpiły w MDK w Namysłowie na spotkaniu nauczycieli – związkowców z całego powiatu. Tancerze zatańczyli wiązankę tańców sądeckich, złożyli życzenia po góralsku oraz zaśpiewali kolędę. Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach świadczyły o tym, że występ się podobał. Dowodem na to był koszyk cukierków podarowany dzieciom przez prezesa ZNP.

                                                                                        Zofia Adamczyk

Spotkanie z leśnikiem

Dnia 1 grudnia 2014 r. Szkołę Podstawową w Dąbrowie odwiedziła pani leśnik Małgorzata Lizurej. Spotkała się z młodszymi dziećmi, aby przybliżyć im zawód leśnika oraz ze starszą grupą, gdzie rozmowa była nt „Zagrożeń lasu”.

W miłej atmosferze szybko upłynął czas. Dzieci przygotowały dla wszystkich pracowników Nadleśnictwa Namysłów laurkę z podziękowaniami za ciężką i odpowiedzialną pracę oraz zaśpiewały piosenkę „Rodzina leśnika”.

Andrzejki 2014

27 listopada 2014 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w Szkole Podstawowej  w Dąbrowie zabawę andrzejkową dla kl. I – III oraz kl. IV – VI. Były zabawy i tańce. Część uczniów z klas młodszych przebrała się w oryginalne stroje, co uatrakcyjniło całą imprezę. Każdy uczestnik mógł popisać się swoimi umiejętnościami tanecznymi podczas trwającej dyskoteki. Lecz nie należy zapominać, że zgodnie z tradycjami andrzejkowymi SU prowadził, również różnego rodzaju wróżby np "numerologia", "gra w kolory", "karteczki z marzeniami" i wiele innych.

      Zabawa upłynęła więc w radosnym, andrzejkowym nastroju, a kolejne Andrzejki już za rok :) .

Strona 10 z 12 << < 7 8 9 10 11 12 >

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie