Zima na sportowo i nie tylko
Dodane przez admin dnia Luty 28 2017 12:45:09

W tym roku zima nas wyjątkowo „rozpieszcza”, od dłuższego czasu duża ilość śniegu i ostry mróz daje naszym uczniom możliwość uprawiania sportów zimowych w ramach zajęć wychowania fizycznego i nie tylko. Dodatkowym walorem naszej szkoły jest jej bezpieczne położnie. Górka w pobliskim parku to doskonałe miejsce do uprawiania saneczkarstwa. Staw położony naprzeciwko naszej szkoły przy tak siarczystych mrozach zamienił się we wspaniałe lodowisko, na którym dzieci uczą się jeździć na łyżwach i grać w hokeja.  Nasi uczniowie nie muszą przynosić sprzętu sportowego z domu, ponieważ zarówno sanki jak i łyżwy są na wyposażeniu szkoły.


Rozszerzona zawartość newsa

Uczniowie klas młodszych także korzystają z wyjątkowych walorów dąbrowskiego parku mając możliwość obserwowania ptaków i zwierząt, dokarmiania ich i zabaw na świeżym powietrzu. Obfite opady śniegu zostały przez uczniów wykorzystane jako materiał do budowy bałwanów, igloo i figur śniegowych, wśród których toczyły się bitwy na śnieżki i rzuty do celu.

Mamy nadzieję, że taka wyjątkowa zima potrwa jeszcze przez dłuższy czas, a nasi uczniowie zahartowani zimowymi zabawami w zdrowiu będą oczekiwać na nadchodzącą wiosnę.