„CHOINKA SZKOLNA” W DĄBROWIE
Dodane przez admin dnia Marzec 24 2017 00:29:29

  W sobotę , 28 stycznia 2017 roku w wiejskiej świetlicy w Dąbrowie odbyła się tradycyjna impreza szkolno-środowiskowa, zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Dąbrowie. Na „Choinkę” przybyli  uczniowie naszej szkoły, Grono Pedagogiczne,  rodzice oraz dziadkowie .

 Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele włożyli mnóstwo pracy w przygotowania do tej imprezy dbając o to, aby choinkowy program artystyczny był atrakcyjny i ciekawy.

 Jako pierwsi na scenie wystąpili uczniowie klas II , III i VI w niezwykłym przedstawieniu na podstawie baśni Charles’ Perraulta „Wróżki”. Scenariusz i oprawę muzyczną do tego przedstawienia  przygotowały panie: Edyta Witaszewska, Irena Żołnowska i Aleksandra Świerczek. Wspaniała dekoracja to zasługa p. Ireny Uryga, p. Elżbiety Juszczak i p. Jana Banasika. Dziękujemy rodzicom naszych małych aktorów za przygotowanie przepięknych kostiumów dla swoich dzieci.

 Publiczność zachwyciła zarówno wspaniała gra młodych aktorów , oprawa muzyczna, jak i piękne stroje. Widzowie często nagradzali uczniów gromkimi brawami.


Rozszerzona zawartość newsa

 Nasza tradycyjna szkolna „Choinka” nie mogłaby się odbyć bez góralskich śpiewów i tańców, dlatego po przedstawieniu scena należała do znanego wszystkim zespołu tanecznego „Dąbróweczki”, którego opiekunem od wielu lat jest p. Zofia Adamczyk.

 Następnie na scenie pojawili się uczniowie klasy I, którzy zaprezentowali się dwukrotnie. Najpierw zatańczyli do piosenki „Puk, puk, to ja uczeń pierwszaczek”, następnie do utworu „Życzenia dla świętego Mikołaja”.  Kolejnym punktem programu był występ uczniów klasy IV. Zaprezentowali oni układ taneczny do piosenki „Cola song”. W  wykonaniu uczniów klasy V widzowie mogli zobaczyć taniec do piosenki Enrique Iglesiasa. Ostatnim punktem choinkowego programu artystycznego był występ uczennic klasy VI , które zaprezentowały się w układzie tanecznym do piosenki Williego Williama „Ego”.

 

  Po części artystycznej tradycyjnie odbył się dla najmłodszych „bal przebierańców”. Było bajkowo i bardzo kolorowo. Taneczne zabawy z muzyką prowadziła dla naszych uczniów p. Agnieszka Kiendorowicz.

Jak co roku wszyscy uczestnicy balu zostali obdarowani słodkimi upominkami. Dla wszystkich uczniów szkoły Rada Rodziców przygotowała paczki. Także z inicjatywy Rady Rodziców w czasie trwania „Choinki” działała, ciesząca się dużym zainteresowaniem loteria fantowa oraz sklepik. Uzyskany dochód w całości zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

 Ostatnią częścią naszej imprezy była szkolna dyskoteka.  .

 Mamy nadzieję, że następna „Choinka” w Dąbrowie już za rok!!!

 

 Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej imprezy lub w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznej Choinki.

 

Oto nasi sponsorzy:

 

1. Sklep Starościn – pani Dorota Kwiatkowska

2. Sklep BOG-BED  w Dąbrowie

3. Sklep w Dąbrowie – pani Cecylia Piegza

4. Państwo Katarzyna i Piotr Bugajscy

5. Sklep Handlowy ROLMER w Pokoju

 6. Sklep METKA Namysłów

7. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KARO – pani Karolina Wypych

8. AGROMUND Spółka z o.o.- pan Edmund Podeszwa

9. pan Bogusław Pawliszyn

10.panJan Białas Gospodarstwo Rolne

11.Sklep COCCODRILLO

12. DONER KEBAB Namysłów

13.pan Jarosław Żołnowski Restauracja Świerczów

14.pani Uryga Bernadeta Biuro Rachunkowe

15. Wszyscy, którzy przekazali fanty na loterię

 

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców SP w Dąbrowie za sprawne i solidne przygotowanie naszej Choinki.

            

 

                                                                             Rada Pedagogiczna i uczniowie    

                                                                           Szkoły Podstawowej w Dąbrowie