Wiadomości sportowe ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie
Dodane przez admin dnia Czerwiec 01 2017 21:21:35

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie jak co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych, podczas których rywalizują z rówieśnikami z innych szkół, zawierają nowe znajomości, uczą się zasad fair – play oraz godnie reprezentują swoją szkołę. W miesiącu marcu nasza szkoła uczestniczyła w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Wiejskich w piłce ręcznej, których półfinał w kategorii chłopców i dziewczyn odbył się na sali w Świerczowie. Drużyna chłopców na 7 szkół zajęła 3 miejsce, a dziewczynki na 6 szkół także uplasowały się na 3 pozycji.


Rozszerzona zawartość newsa

Kolejną imprezą sportową z tego samego cyklu zawodów była rywalizacja w piłce koszykowej na sali Szkoły Podstawowej w Pokoju. Drużyna chłopców zajęła 4 miejsce.

            W miesiącu kwietniu rozgrywki z hali przeniosły się na boiska zewnętrzne. Dziewczynki i chłopcy pokazywali swoje umiejętności w rozgrywkach mini piłki nożnej. Warto dodać, że drużyna chłopców zajęła II miejsce w powiecie.

            Miesiąc maj zaowocował wspaniałymi osiągnięciami i wieloma medalami zdobytymi przez naszych uczniów podczas zawodów lekkoatletycznych w Wilkowie i Namysłowie. Na  szczególne wyróżnienie zasługuje uczeń klasy VI Miłosz Pluta, który w Wilkowie zdobył potrójne złoto ( 100m, skok w dal i sztafeta 4x50m) , a w Namysłowie złoto i srebro.

            Kolejną imprezą sportową, która czeka nas w niedalekiej przyszłości to zawody lekkoatletyczne, półfinały i finał Wojewódzkich Igrzysk Szkół Wiejskich w lekkoatletyce na stadionie w Opolu. Nasi młodzi lekkoatleci z zaangażowaniem przygotowują swoja formę i z niecierpliwością oczekują startu w zawodach.

 

Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Dąbrowie w zawodach sportowych:

Patrycja Mielczarek, Kijak Maja, Januszewska Julia, Sodomora Kamila, Szynklarz Zosia, Czykieta Karolina, Wiola Stefan, Kaczmarek Ilona, Habrych Martyna, Jasińska Anastazja.  

Kaczmarek Igor, Ilnicki Igor, Pluta Miłosz, Pasieka Bartosz, Szczęsny Kacper, Zemella Kamil, Lechowski Wojtek, Szymon Dyla, Borys Michał, Białas Maciej, Marcinkiewicz Wiktor, Jendrzyn Hubert, Zonzel Jakub.

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie, ducha walki sportowej i godne reprezentowanie szkoły.

Opiekun: Seweryn Cichecki