WSPOMNIENIE ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
Dodane przez admin dnia Czerwiec 01 2017 21:43:06

  Wielki orędownik Praw Człowieka, Papież pojednania i pokoju, zarówno pomiędzy narodami jak i religiami. Szeroko rozpostarte ramiona podczas spotkań z ludźmi i złożone dłonie podczas rozmów z Bogiem. Zawsze na kolanach, nawet gdy te kolana z powodu starości i choroby zginały się z wielkim trudem.

   Nie ma chyba na świecie człowieka, który nie rozpoznałby w tym opisie Papieża-Polaka, świętego Jana Pawła II.

   24 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie, odbył się uroczysty apel poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II.


Rozszerzona zawartość newsa

Uczniowie  klas IV-VI pod kierunkiem p. Elżbiety Filipowicz przygotowali inscenizację, podczas której przedstawili postać Papieża, wielkiego krzewiciela miłości i wiary, który uczył nas jak kochać i jak żyć w świecie, który coraz bardziej wypacza prawdziwe dobro i prawdę, proponując w zamian fałszywe wartości. Apel pozwolił wszystkim przypomnieć sobie nauki Papieża, w których wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest miłość do drugiego człowieka i uczył jak realizować ją w codziennym życiu.

Podczas apelu uczniowie przypomnieli sobie życie i drogę do świętości naszego Papieża, poznali Jana Pawła II od  bliższej im strony, jako pilnego ucznia, dobrego kolegę, kochającego syna oraz człowieka, który całym swoim życiem wypełniał przykazania miłości. Całości dopełniły ulubione pieśni Papieża w wykonaniu szkolnych artystów. Na zakończenie apelu uczniowie zaśpiewali przepiękną piosenkę „Kochamy Cię Janie Pawle” , w wykonanie której włączyła się cała społeczność szkolna.

  Nie wszyscy już spośród nas należą do pokolenia, któremu było dane  słuchać Jana Pawła II, oglądać Go, odwiedzać  w Rzymie i gościć w Ojczyźnie. Bezpośrednio nie usłyszymy już nigdy Jego głosu i już nigdy Go na ziemi nie spotkamy. Zachowamy w pamięci Jego uśmiech, spontaniczne gesty i słowa, które nam pozostawił. Obyśmy nasze życie potrafili wypełnić ich treścią.