Kolejne sukcesy uczniów ze SP w Dąbrowie
Dodane przez admin dnia Czerwiec 01 2017 22:02:13

Dnia 14 marca 2017 roku w ZSS w Namysłowie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezji dziecięcej”.

Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Las i jego mieszkańcy”. Każdy z uczestników mógł zaprezentować tylko jeden utwór poetycki o tematyce związanej z lasem, przyrodą, mieszkańcami lasu z repertuaru polskich poetów. Prezentacje utworów oceniało jury, które brało pod uwagę nie tylko stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawność i płynność deklamowania, ale także użycie środków ekspresji w interpretacji tekstu oraz ogólne wrażenie artystyczne.


Rozszerzona zawartość newsa

  Naszą szkołę w tegorocznym Powiatowym Konkursie Recytatorskim reprezentowały trzy uczennice z klas I-III : Amelka Górska z klasy I, która zaprezentowała utwór „Wycieczka” ,Jagoda Jonek z klasy II recytowała wiersz Z. M. Miszczak „ O humorku muchomorka” oraz Kasia Dykas z klasy III. W jej wykonaniu jury i uczestnicy konkursu mogli wysłuchać recytację utworu A. Mickiewicza „ Lis i kozioł”.

Miło nam poinformować , że Kasia Dykas zajęła I miejsce w konkursie, Amelka Górska otrzymała wyróżnienie, natomiast Jagodę Jonek jury wyróżniło nie tylko za recytację, ale także za wspaniały strój.

Jesteśmy dumni z naszych uczennic i gratulujemy im sukcesu!