Wiadomości sportowe ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie
Dodane przez admin dnia Grudzień 02 2017 19:30:30

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie jak co roku biorą udział w wielu zawodach sportowych, podczas których rywalizują z rówieśnikami z innych szkół, zawierają nowe znajomości, uczą się zasad fair – play oraz godnie reprezentują swoją szkołę. W miesiącu listopadzie nasza szkoła uczestniczyła w  halowych mistrzostwach w mini piłce nożnej w kategorii chłopców i dziewczynek. Drużyna chłopców po wygranych zawodach gminnych zakwalifikowała się do zawodów powiatowych, które odbyły się na hali w Świerczowie. Chłopcy pokonując szkołę z Ligoty i remisując ze szkołą z Idzikowic wywalczyli awans na półfinały wojewódzkie. Uczniowie otrzymali pamiątkowy puchar, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Marcinkiewicz, który otrzymał indywidualną statuetkę. Półfinał odbył się na hali w Niemodlinie gdzie młodzi piłkarze zajęli IV miejsce.

           

            Skład drużyny: Zonzel Jakub, Szewczyk Patryk, Marcinkiewicz Wiktor, Rosłanowski Brayan, Borys Michał, Białas Maciej, Samborski Franek, Szymański Dominik, Sucharski Kacper.

 

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie, ducha walki sportowej i godne reprezentowanie szkoły. Gminie Świerczów i p. Markowi Sucharskiemu dziękujemy za udostępnienie transportu do Niemodlina.

                                                 Opiekun: Seweryn Cichecki